У вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України підозрюються:
- екс-голова ДП "АМПУ";
- екс-перший заступник голови;
- екс-начальник відділу закупівель;
- заступник начальника Одеського філіалу ДП "АМПУ";
- директор ТОВ "Техморгідрострой";
- бенефіціар підприємства;
- бенефіціар нерезидента (підприємства-учасника злочину).
Після ознайомлення з матеріалами провадження обвинувальний акт стосовно підозрюваних буде скеровано до суду.
Зазначимо, слідчі підозрюють посадовців у змові з приватними особами, які у неконкурентній "боротьбі" виграли тендери на проведення днопоглиблювальних робіт у Бердянському та Маріупольському морських портах. Унаслідок розкрадання коштів під час проведення відповідних робіт державі було завдано збитків на майже 250 мільйонів гривень.
Нагадаємо, у січні детективи НАБУ провели в Одесі низку обшуків і затримань. Серед затриманих опинились і колишній директор ДП "Адміністрація морських портів України" Андрій Амелін та його заступники.
Детективи повідомили про підозру вісьмом колишнім та чинним посадовцям ДП "АМПУ" у заволодінні понад 247 мільйонами гривень підприємства. Солом'янський районний суд Києва обрав Амеліну запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 12 мільйонів гривень.
Слідчі дії в Одесі проводилися у межах розслідування по договорах ДП "АМПУ" з ТОВ "Техморгідрострой" на виконання робіт з днопоглиблення у Бердянському та Маріупольському портах. Йдеться про привласнення коштів менеджментом підприємства за попередньою змовою з посадовими особами у 2015 році.
У квітні 2017 року НАБУ подало до Господарського суду міста Києва позов про визнання недійсним договору з проведення днопоглиблювальних робіт у портах України на суму 712 мільйонів гривень.