Під час обшуків в Одесі у понеділок, 29 січня, детективи НАБУ затримали колишнього директора ДП "Адміністрація морських портів України" Андрія Амеліна та його заступників, повідомляє місцеве видання "Думська" із посиланням на власні джерела в правоохоронних органах.
За інформацією видання, обшуки і затримання проводилися в рамках розслідування за договорами 2015 року з компанією "Техморгідрострой" на виконання робіт з днопоглиблення у Бердянському та Маріупольському портах. Слідство сумнівється в прозорості укладених договорів.
У липні 2016 року Амеліну вручили повідомлення про підозру у привласненні 3,5 млн гривень. У серпні того ж року Шевченківський суд Києва відпустив його під заставу 1,4 млн гривень.
У НАБУ поки що події в Одесі не коментували.
Прес-служба АМПУ, в свою чергу, розповсюдила прес-реліз про співпрацю з НАБУ з питань розслідування зловживань колишнього керівництва підприємства у 2015-2016 роках.
Зокрема, йдеться про присвоєння коштів менеджментом підприємства ТОВ "Техморгідрострой" за попередньою змовою з посадовими особами АМПУ у 2015 році.
У листопаді минулого року Антимонопольний комітет України (АМКУ) підтвердив факт антиконкурентних узгоджених дій службовців АМПУ та представників низки підприємств-учасників цього тендеру. Унаслідок змови були спотворені результати тендеру та привласнені кошти ДП "АМПУ".
Так, упродовж 2015–2016 років держпідприємство здійснило низку закупівель послуг на днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. За результатами торгів було укладено договори з ТОВ "Іріда", ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" та ПП "Інфлот-Данубіус Ейдженсі". Слідство вважає, що ці закупівлі здійснені за завищеними майже у два рази цінами. Загальна сума штрафу, накладеного на підприємства - понад 80 мільйонів гривень.
Також у вересні минулого року АМКУ визнав змову у діях учасників торгів із закупівлі робіт та послуг із днопоглиблення у порту "Южний". У цих антиконкурентних узгоджених діях брали участь ТОВ "ЛІГОС УА" і ТОВ "УКРЗВ'ЯЗОКГІДРОБУД". Вони були оштрафовані на загальну суму близько 23 мільйонів гривень.
Попередня правова кваліфікація злочинів – стаття 14, ч.5 статті 191, ч.3 статті 209 КК України. Їх розслідуванням НАБУ займається з 2015 року.