Як повідомляє прес-служба відомства, ним виявився громадянин РФ, який разом з раніше встановленими фігурантами справи взяв участь у придбанні фіктивних підприємств і виготовив документацію конкурсних торгів від їх імені, яка була використана під час проведення процедур закупівлі LED-світильників в кінці 2015 року.
Зазначається, що після розкриття НАБУ даної злочинної схеми, підозрюваний виїхав за межі України. Зараз в бюро готують матеріали для його оголошення в міжнародний обшук.
21 листопада за місцем реєстрації і колишнього місця роботи підозрюваного провели обшуки, за підсумками яких були вилучені документи, які будуть використані як доказова база.
Раніше заступник керівника САП Володимир Кривенко розповів DT.UA, що після початку активних слідчих дій у "кіотській справі", двоє з причетних осіб втекли один до Росії, другий - до Білорусі. В даний момент вони знаходяться в розшуку. Затриманим особам, тим часом, повідомлено про підозру.
Нагадаємо, відомості про розтрату "кіотських грошей" були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 січня.
У січні тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк дав доручення провести службове розслідування щодо можливих порушень у Мінекології під час конкурсу з реконструкції систем освітлення, коли тендер на 550 мільйонів гривень виграла фіктивна фірма. Глава Кабміну також розпорядився звільнити керівництво міністерства та ДП "Українські екологічні інвестиції", провести службове розслідування і направити матеріали в НАБУ.
Кіотський протокол, прийнятий в Кіото (Японія) в грудні 1997 року на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, зобов'язує розвинені країни і країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у порівнянні з 1990 роком. Для впровадження Кіотського протоколу, ЄС та інші країни, що ратифікували Кіотський протокол, розробили систему обмеження промислових викидів за допомогою квот. Тобто, країни, що приєдналися до угоди, зобов'язані співвідносити свої викиди з 1990 роком - якщо їх рівень перевищує показники, зафіксовані за 1990-й, країна зобов'язана компенсувати нарощування викидів купівлею відповідного обсягу квот тих учасників кіотського протоколу, які мають невикористані "запаси" парникових газів.