Як повідомляє прес-служба НАБУ, більшість злочинів пов'язана з розкраданням майна та коштів державних підприємств, закупівлею товарів та послуг за завищеними цінами, постачанням продукції через посередників за цінами, значно меншими від ринкових.
У полі зору НАБУ – близько 50 держпідприємств, більшість із яких за розміром активів входять до топ-100 державних компаній за версією Міністерства економічного розвитку та торгівлі України. За попередніми оцінками, сумарні збитки, завдані цим підприємствам внаслідок кримінальних корупційних правопорушень, перевищують 20 млрд грн.
Станом на 30 червня 2017 року детективи Національного бюро та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду 32 справи щодо корупції на ДП. Сукупний розмір предмета злочину у цих справах сягає 2,4 млрд грн. Найчастіше детективи виявляють випадки корупції на підприємствах паливно-енергетичного, військово-промислового, аграрно-промислового комплексів і транспортної галузі.
Раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро станом на 30 червня 2017 року відкрило кримінальне провадження стосовно 37 вищих посадових осіб країни.
Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у травні 2017 року тільки 6% українців вважали діяльність Національного антикорупційного бюро України успішною з точки зору боротьби з хабарництвом, 80% - неуспішною, 14% - не визначилися.