На думку Трепака, заява Луценка про ініціювання законопроекту про припинення спорів про підслідність між НАБУ та іншими правоохоронними органами ознаменувала початок нового етапу затяжного протистояння між НАБУ і ГПУ.
"Прийняття цих змін буде означати істотне звуження компетенції НАБУ і поступове витіснення його від ключових процесів протидії елітній корупції. Тобто, це буде крутий поворот назад. Законодавчої проблеми з визначенням підслідності НАБУ не існує - є проблема з виконанням закону в цій частині", - написав екс-перший заступник голови СБУ на своїй сторінці в Facebook.
Про його думку, запропоновані зміни будуть означати "відкат" назад ще і тому, що буде нівельовано головну ідею створення НАБУ як спеціалізованого незалежного антикорупційного органу.
"Якщо НАБУ позбавлять чітко визначеної законом підслідності і не наділять правом самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку, це означає, що його виводять з серйозної антикорупційної "гри" і перетворюють у бутафорський орган", - заявив Трепак.
Напередодні Луценко заявив, що пропонованими змінами у ГПУ нема наміру зменшувати повноважень НАБУ і САП, які мають право виходити на корумпованих суддів і чиновників, однак пріоритет у вирішенні спорів про підслідність повинен залишатися у генпрокурора.
Раніше глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що Генпрокуратура готується до проштовхування у Верховну Раду законопроекту №5097, який усуне обмеження для генпрокурора одноосібно визначати підслідність кримінальних справах НАБУ-ГПУ.
"Зараз суперечку про підслідність у кримінальному провадженні, яке може ставитися до підслідності НАБУ, вирішує генпрокурор та його заступник (антикорупційний - ред.). Законопроект №5097 забере можливість у Назара Холодницкого (голова САП - ред.) визначати підслідність по таких справах і дозволить це робити генпрокурору одноосібно", – зазначив він.
Шабунін при цьому уточнив, що обмеження торкнеться не тільки САП-НАБУ, але і МВС з СБУ.