Співробітники Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проводять обшуки за місцем реєстрації та проживання низки посадових осіб Національної поліції в рамках розслідування "справи рюкзаків", повідомляє прес-служба НАБУ в Facebook.
"Йдеться про осіб, які за посадою контролюють процеси матеріально-технічного забезпечення і логістики структурних підрозділів Міністерства внутрішніх справ України. Обшуки проводяться в Києві та Київській області", - сказано в повідомленні.
Наголошується, що ці та інші пошукові слідчі дії проводяться з метою з'ясування обставин, викритих раніше детективами НАБУ в ході розслідування. Зазначені обставини пов'язані з підробкою складських документів щодо поставлених рюкзаків.
Як повідомляють у НАБУ, ряд документів був перероблений "зворотного датою", акти прийому здійснювалися без фактичної поставки товару, який доставляли згодом. Викриті факти долучені до матеріалів слідства.
Нагадаємо, 31 жовтня детективи НАБУ прийшли з обшуком до сина голови МВС Арсена Авакова Олександра.
Пізніше в Національному антикорупційному бюро України уточнили, що обшуки проводилися в рамках розслідування розкрадань при закупівлі рюкзаків МВС у 2015 році. Проведення обшуків в будинку Олександра Авакова намагалися перешкодити невідомі люди, які заблокували виходи, а також поліція, що оточила нібито "заміновану" будівлю.
Пізніше в рамках цієї справи було затримано сина Авакова Олександра, екс-заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря, а також підприємця Володимира Литвина. Усім трьом повідомили про підозру.
У Бюро наполягають на тому, що закупівля рюкзаків за завищеними цінами завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.
Як повідомляли ЗМІ, в лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на 5 тисяч рюкзаків вартістю 14,5 мільйонів гривень та ПП "Плигачов" на 1 тисячу рюкзаків вартістю 2,1 мільйона гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.
Нагадаємо, що в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.
Як відомо, навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.
У вересні поточного року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи про "рюкзаки Авакова" поступово просувається. Співробітники бюро виконують і обговорюють вказівки САП. Крім того, і в прокуратурі присутні певні дискусії у цій справі, зазначив тоді Ситник.