У рамках спецпроекту "Путівника розумного киянина" в Києві провели мікробіологічні дослідження української готівки та жетона на метро для виявлення хвороб, до яких може призвести контактування із зазначеними речами, повідомив у Facebook координатор Kyiv Smart City Ярослав Бойко. Він розповів про результати таких досліджень.
"Атрофічний гастрит, перитоніт, плеврит, менінгіт, сепсис, дизбактеріоз та харчове отруєння.. усі цi хвороби можна підхопити, розраховуючись готiвкою", - написав Бойко.
Він зазначив, що серед шкідливих бактерій на грошах та жетонах дослідники виявили на збудники стафілококу та патогенних ентеробактерій.
"Це вкотре доводить, що безготівковий розрахунок не лише економить час та гроші, а й береже ваше здоров'я", - додав Бойко.
Дослідження проводили в біохімічній лабораторії, окрім жетона використовували купюру номіналом 1 гривня.
Раніше повідомлялося, що мікробіологи з Амстердамського університету заявили про те, що бактерії, опинившись в несприятливих умовах або під загрозою загибелі, можуть переходити в особливий стан для того, щоб вижити. Клітини не впадають в анабіоз, але різко уповільнюють обмін речовин і діють немов зомбі.