За версією американського підприємця Ілона Маска (Elon Reeve Musk), на території України можуть пройти 5 з 11 глобальних гілок надшвидкісного наземного транспорту Hyperloop, з яких три прокреслені через Київ: перша з'єднає Китай, Європу та Канаду, друга - Азію, Близький Схід, Європу і Північну Африку, а третя - Іспанію і Китай.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Амоша, доктор економічних наук, директор інституту економіки промисловості НАН України. За його словами, з Дніпра і Кривого Рогу на такому транспортному засобі можна буде дістатися до Індії, а з Харкова, Донецька чи Одеси - в Америку.
До того ж Україна може серйозно заявити про себе як учасник проекту Нового шовкового шляху, для чого потрібен прозорий і ефективний механізм оформлення митних вантажів, якісна система залізничних і автомобільних магістралей.
"Зусилля того варті: масштаби китайських інвестицій в реалізацію стратегії оцінюються трильйонами доларів, - зазначає вчений. - Вже є реальні передумови успіху проекту: КНР погодила нові залізничні маршрути через українську територію. Перший транзит по території України в рамках Нового шовкового шляху може пройти вже в кінці 2017-го - початку 2018 р.".
Детальніше про виклики перед промисловістю та економікою України читайте в матеріалі Олександра Амоша "Щоб змінилася погода, потрібен не поривчастий вітер, а загальна зміна клімату" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".