На Слов'янській ТЕС сталася аварійна зупинка енергоблоку

Поділитися
Фото: slavdelo.dn.ua
Ремонтувати блок будуть мінімум два місяці.

Слов'янська ТЕС зупинила на аварійний ремонт енергоблок №7.

Про це повідомило правління ПАТ "Донбасенерго" в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, повідомляє Укррудпром.

"17 січня 2021 року на блоці №7 Слов'янської ТЕС сталася відмова в роботі основного устаткування через підвищення вібрації першого підшипника турбоагрегату, що призвело до аварійного відключення енергоблоку від мережі України. Зараз генерація на енергоблоці №7 відсутня, розпочато ремонтні роботи", - повідомила генкомпанію.

Енергоблок №7 пробуде в ремонті до 60 днів.

За даними НЕК "Укренерго", 19 січня на Слов'янській ТЕС в роботі знаходиться лише один енергоблок №3 з навантаженням 59 МВт.

Слов'янська ТЕС несла підвищене навантаження протягом IV кварталу 2020 року і з початку 2021 року внаслідок зсуву ремонтної кампанії на АЕС.

"Донбасенерго" володіє Старобешівської (розташована на окупованій території) і Слов'янської ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт, в т.ч. потужність СлТЕС становить 880 МВт. У березні 2017 року генкомпанія заявила про втрату контролю над роботою Старобешівської ТЕС, а також частини структурних одиниць, розташованих на тимчасово непідконтрольною території.

ПрАТ "Енергоінвест Холдинг" належить 60,86% акцій "Донбасенерго", ще 25% акцій генкомпанії належить державі.

Раніше повідомлялося, що на складах українських теплових електростанцій станом на 12 січня 2021 року знаходиться 621, 8 тисяч тонн вугілля, що на 324 тис. Тонн менше необхідної норми і в 2,5 рази менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Так, на складах українських ТЕС знаходиться 233 тис. Тонн вугілля антрацитної групи, який не видобувається в Україні, а також 388,8 тис. Тонн вугілля газової групи українського видобутку.

Також повідомлялося, що виробництво електроенергії в об'єднаній енергосистемі України в січні-жовтні 2020 року порівняно з аналогічним періодом 2019 року скоротилося на 5,4% (на 6 млрд 887,7 млн кВт-год) - до 119 млрд 819,3 млн квт -год, повідомляє Міненерго.

Атомні електростанції при цьому знизили виробництво електроенергії на 6% - до 63 млрд 30,1 млн кВт-год. Теплові електростанції, а також теплоелектроцентралі і когенераційні установки знизили вироблення на 16,2% - до 39 млрд 317,3 млн кВт-год. Гідро- та гідроакумулюючі електростанції (ГЕС і ГАЕС) скоротили виробництво на 6,1% - до 6 млрд 236,6 млн кВт-год, а блок-станції збільшили на 8,2% - до 1 млрд 601,3 млн кВт-год. Виробництво електроенергії нетрадиційними джерелами (ВЕС, СЕС, біомаса) зросла в 2,1 рази - до 9,634 млрд кВт-год.

Українці дихають найнебезпечнішим в Європі повітрям. Смертність через його забруднення в нашій країні найвища на континенті. Детальніше про ситуацію, що склалася читайте в матеріалі "Чисте повітря з відстрочкою".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі