Як йдеться у документі, це зроблено "з метою об'єктивного висвітлення діяльності українського визвольного руху". Задля цього передбачене проведення різноманітних заходів.
"Радянська пропагандистська машина створила ряд міфів, які доволі часто панують і по сьогодні, хоча значна частина суспільства з кожним роком, пізнаючи нові сторінки з історії визвольного руху, змінює своє ставлення до Української повстанської армії", – прокоментував директор обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.
У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". Борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов'язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті та членам їх сімей.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у жовтні 2015 року відносна більшість українців (41%) підтримувала ідею визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України, 38% опитаних - не підтримували. Протягом 2014-2015 років кількість прихильників визнання ОУН-УПА зросла з 27% до 41%, при цьому число противників цієї ідеї суттєво зменшилася (з 52 до 38%). "Таким чином, уперше за роки дослідження даного питання кількість прихильників визнання ОУН-УПА в Україні перевищила кількість противників", - відзначали соціологи.