У лавах бойовиків та серед мирних мешканців вербувальники шукають кандидатів для участі у бойових діях на території Сирії.
"Перевага надається кандидатам, які мають бойовий досвід та хоча б базову підготовку за однією з військово-облікових спеціальностей", - наголошують розвідники.
Проте потенційні "кандидати на службу", налякані втратами найманців "ПВК Вагнера" у сирійському Дейр-ез-Зорі, не поспішають укладати контракти.
"Незважаючи на обіцянки російських вербувальників щодо "стабільного соціального пакету" та високого фінансового забезпечення, бажаючих поповнювати ряди ПВК виявилося небагато. Інформація про значні втрати російських найманців у Сирії у лютому спонукала відмовлятись від пропозицій агентів ПВК у тому числі і т.зв. "ветеранів Донбасу" та військовослужбовців російських окупаційних військ", - зазначили у ГУР МО України.
Раніше телеканал CBS із посиланням на джерела в Пентагоні повідомив про те, що 7 лютого авіація США завдала удару по силах сирійського диктатора Башара Асада, серед яких були російські найманці.
Удар був нанесений після бойового зіткнення урядових військ з підрозділами Демократичних сил Сирії через контроль над нафтовими родовищами.
За даними видання Bloomberg, унаслідок авіаудару були знищені понад 200 бойовиків "ПВК Вагнера", яку контролюють спецслужби РФ.
У понеділок, 12 лютого, дослідницька організація Conflict Intelligence Team оприлюднила перші дані загиблих російських військових. Родичі та знайомі російських найманців із "ПВК Вагнера" підтвердили їхню загибель.
Своєю чергою Міністерство оборони Росії заперечує загибель п'яти військовослужбовців. Там заявили про те, що ніхто з військових, які офіційно перебувають у Сирії, унаслідок удару сил коаліції не постраждав, оскільки їх у цьому районі Дейр-ез-Зора не було. Даних про добровольців, які вирушили до Сирії, Міноборони РФ також не наводить.
Детальніше про те, що сталося у Сирії 7 лютого, читайте у статті Віталія Федяніна "Сирійська міфологія Росії" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".