На 3, де вже понад два місяці проходять антиурядові акції, створюється "жіноча сотня самооборони".
До загіону поки входять кілька десятків людей. За словами його координатора Ніни Потарської, її соратниці "планують займатися тільки мирним опором", а також "освітніми заходами".
"Були дівчата-спортсменки, були юристи, були правозахисниці, були просто жінки, які приходили на Майдан, і не знайшли собі взагалі ніякого місця, тому що альтернатива: або кухня, або надягти шолом і піти на барикади", - розповіла вона.
За участю "жіночої сотні" було, зокрема, організовано майстер-клас із самозахисту для жінок. Захід пройшов у фойє "Українського дому". На тренуванні показували прийоми самооборони, а також вчили, як користуватися щитами (саморобні або відібрані у правоохоронців щити входять до обмундирування багатьох прихильників опозиції, які вступали у сутички з міліціонерами).
Проте жінки на барикадах - не новина. Вхід на Майдан з боку Лядських воріт охороняє жіночий підрозділ шістнадцятої сотні. До нього входять близько сорока дівчат. Вдень вони охороняють хату-штаб, роздають листівки і беруть участь у пікетах, а вночі стоять на варті на барикаді разом з побратимами з цієї сотні.
Комендант Майдану Андрій Парубій каже, що з новоствореною сотнею поки не спілкувався, а діяльність жіночого підрозділу схвалює. !zn
Читайте також:
Командування Внутрішніх військ звинуватило опозицію у спробах підкупу військовослужбовців
Парубій запевнив, що Майдан не веде переговорів про звільнення Грушевського
ЄСПЛ надав пріоритетного статусу скарзі побитого міліцією учасника Євромайдану
Опозиція запропонувала нові законопроекти про амністію активістів