У прес-службі ГУ НП у Донецькій області стверджують, що активісти вирішили добровільно перенести табір "редуту" "Богдан" у Золотому у зв'язку з недоцільністю продовження спостереження на цій ділянці. У поліції уточнили, що співробітники "Укразалізниці" повідомили правоохоронцям про затримання активістами робочої групи об'їзду залізничних шляхів з метою перешкодити її роботі.
"На місце події виїхали співробітники слідчо-оперативної групи. Задокументировавши факт перешкоджання роботи працівникам "Укрзалізниці", співробітники поліції і блокадники дійшли згоди, що на сьогодні відпала доцільність функціонування так званого редуту "Богдан" і перебування в ньому чергових учасників блокади", – додали в поліції. Згодом було прийнято спільне рішення про перенесення цивільного пункту спостереження на залізничну станцію Світланово, запевнили в прес-службі поліції.
У "Штабі блокади торгівлі з окупантами", у свою чергу, заявили про розгром "редуту" правоохоронцями, які діяли спільно з "тітушками".
"Аваковцы безпідставно затримали наглядову групу блокадників, яка несла чергування. На місці редуту знаходиться близько 12 невідомих озброєних людей у балаклавах", сказано в повідомленні прес-служби штабу у Facebook.
У штабі також повідомили про затримання п'яти активістів, які чергували в таборі. Їх відправили до Попаснянського відділення поліції.
"Найближчим часом редут буде відновлено", – пообіцяли у штабі.
Нагадаємо,
15 березня, РНБО під час екстреного засідання прийняла рішення призупинити переміщення вантажів через лінію зіткнення в Донбасі. Рішення було в той самий день введено в дію указом президента України.
"РНБО вирішив: тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів по виконанню Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію зіткнення", - заявив на засіданні секретар РНБО Олександр Турчинов.
Цьоve рішенню передувала громадянська блокада ОРДЛО, яка занала жорсткої критики з боку президента й уряду, а також супроводжувалася конфліктами активістів із поліцією. Після запровадження блокади на офіційному рівні глава держави закликав активістів до сприяння в її забезпеченні. Штаб блокади, у свою чергу, заявив, що контролюватиме виконання рішення РНБО.
Детальніше про обставини прийняття рішення про офіційну торгову блокаду ОРДЛО читайте у статті Сергія Рахманіна "оГРАБЛІний президент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".