На коронавірус можна захворіти навіть за наявності високого рівня антитіл — Голубовська

Поділитися
На коронавірус можна захворіти навіть за наявності високого рівня антитіл — Голубовська © pexels/edward-jenner
Вчені вважали, що перебіг хвороби буде легший, але вірус отримав клінічно значущі мутації тому, прогнозувати щось дуже важко.

Головна позаштатна інфекціоністка Міністерства охорони здоров'я, докторка медичних наук, професорка, заслужена лікарка України Ольга Голубовська заявила, що ймовірність захворіти на COVID-19 зберігається навіть у разі високого рівня антитіл до коронавірусу, йдеться в повідомленні проєкту Міністерства охорони здоров'я "Коронавірус_інфо" у Telegram.

"Явне клінічне захворювання на COVID-19 виникає не у всіх. Дехто відчуває лише легке погіршення здоров’я, наприклад, нежить. Однак у подальшому виявляється, що у них рівень антитіл до COVID-19 досить високий. Якщо людина імунна, то ймовірність захворіти все одно залишається, але важкий перебіг розвинутися не повинен. Втім, майбутньої осені ситуація може суттєво змінитися", - розповіла Голубовська.

Вона зазначила, що раніше медична спільнота вважала, що третя хвиля COVID-19, за аналогією з епідемією "іспанки", буде легшою, ніж дві попередні. Але вірус отримав клінічно значущі мутації, тому прогнозувати подальший хід пандемії COVID-19 вкрай важко.

Нагадаємо, що у США вчені виявили варіант SARS-CoV-2, який є стійким до нейтралізуючих антитіл. Згідно з науковими оцінками, він генетично пов'язаний з "британським" штамом. 

Раніше повідомлялося, що вперше виявлений в деяких частинах Бразилії варіант коронавірусу P.1 передається вдвічі краще, ніж попередні штами. Вчені з'ясували, що "бразильський" штам в 1,7-2,4 рази трансмісивніший, ніж попередні штами вірусу.

Сьогодні під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов анонсував введення "особливого режиму" на Великдень і травневі свята.

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 12 162 нових випадків коронавірусу. У МОЗ також повідомили, що від початку кампанії вакцинації 477 833 людини було щеплено, з них за минулу добу - 15 042.

Вважається, що головний наш захист від ковіду — антитіла. Ті, хто перехворів на ковід, думають, що принаймні пів року можуть спати спокійно, бо мають багато антитіл. Інші заміряють їх рівень із таємною надією — а раптом я вже перехворів безсимптомно і мені навіть на щеплення можна не поспішати? Та виявляється, захищають від ковіду не антитіла. А що? І наскільки ефективні різні вакцини, у тому числі й китайська CoronaVac, якою зараз починають вакцинувати українців? Про це в інтерв′ю ZN.UA "Для захисту від ковіду антитіла не мають значення" розповів патофізіолог Віктор Досенко. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі