Як встановили слідчі, у 2014 році чоловік підтримав злочинну окупаційну "владу" та добровільно прийшов до так званої "військової комендатури ДНР", аби додати і свій внесок у зміцнення "порядку" в Макіївці.
Окупанти призначили макіївчанина помічником "чергового коменданта". 54-річному чоловікові видали форму, але не видали зброю. За його словами, у приміщенні "чергової частини" був металевий сейф, в якому знаходились п'ять автоматів АК-74. Ключі від сейфу були тільки у "старшого зміни", однак, їх він нікому не передавав.
Колабораціоніст мав приймати виклики від мешканців, та спрямовувати патрулі за вказаною адресою. А бойовики "ДНР", своєю чергою, доставляли "винних" до "комендатури". За свою роботу грошей він не отримував, тільки продуктові набори, якими забезпечував родину.
У лютому затриманий звільнився з "комендатури", бо їхній підрозділ почали переводити у "козацтво". Та влаштувався експедитором на газовозі й перевозив автомобільне паливо з кордонів Росії. Проте надовго там не затримався та зареєструвався у Волновасі як переселенець.
Чоловік планував отримувати українську пенсію та вважав, що ніхто й ніколи не дізнається про його "подвиги" на ниві тероризму. Проте на в'їзді до міста його затримали.
Під час перевірки було встановлено його злочинну діяльність, яка передбачена ч. 1 статті 256 (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їхньої злочинної діяльності) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.
Як повідомлялося раніше, Вища рада правосуддя (ВРП) дозволила арешт судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Наталії Анісімової, підозрюваної у підробці судових рішень для передачі бойовикам ОРДО квартир у Донецькій області.
31 жовтня, Анісімову затримала Служба безпеки України. Як встановили слідчі, учасники організованої групи, у складі якої перебували суддя, члени "ДНР" та інші особи, протягом 2015-2016 років підробляли рішення Кіровського райсуду Донецька від імені колишніх суддів про нібито зміни в 2013-2014 роках власників квартир.
Таким чином суддя незаконно переоформила право власності на майже 20 квартир, які залишили вимушені переселенці.