В рамках виконання закону україни "Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) і комуністичного тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки" Дніпропетровської області перейменовано 3584 об'єкти вулично-дорожньої мережі та демонтовано 220 пам'ятників.
Про це в середу, 24 лютого, повідомив журналістам голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко.
За словами голови області, єдиним містом, місцеве самоврядування якого проігнорував вимоги закону, є Кривий Ріг.
"Кривий Ріг не впорався із завданням. Тут не змінили жодного назви", – зазначив Резніченко.
"Тепер, згідно із Законом, перейменуванням вулиць та демонтажем пам'ятників комуністичного минулого займеться облдержадміністрація. Для цього створена робоча група. Всі залишки радянського минулого будуть ліквідовані, у тому числі, й у Кривому Розі", – пообіцяв голова ОДА, додавши, що процес займе два-три місяці.
Резніченко уточнив, що найближчим часом в області будуть демонтовані ще 64 пам'ятники радянським державним і партійним діячам, учасників встановлення радянської влади в Україні.
Нагадаємо, з 22 лютого повноваження по виконанню норм закону про декомунізацію в частині перейменування топонімів та демонтажу пам'ятників перейшли від міських голів до голів облдержадміністрацій.
Згідно із законом, перейменуванню також підлягає Дніпропетровськ. Нові назви міста і області затвердить Верховна Рада.
Дніпропетровськ отримав свою нинішню назву в 1926 році - місто назване на честь більшовика Григорія Петровського, одного з організаторів Голодомору в Україні.
Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набув чинності 21 травня 2015 року.