Увечері в понеділок, 27 липня, під Офісом президента розпочалася акція протесту проти умови «повного і всеосяжного перемир'я». Її учасники вважають, що досягнуті домовленості піддають небезпеки українських військовослужбовців, яким забороняють вести розвідку і відкривати вогонь у відповідь, передають «Букви».
За підрахунками «Української правди», на Банкову прийшли кілька сотень людей.
Організатором акції «Наша армія – миру гарант, а Росія – окупант» є «Рух опору капітуляції». Люди прийшли з державними прапорами, символікою ветеранських та інших громадських організацій, а також принесли плакати з написами: «Росія – ворог», «Жоднго перемир'я з ворогом» тощо. Протестувальники вимагали, щоб до них вийшов президент Володимир Зеленський, і скандували гасло «Зелю – геть!».
Організатори оприлюднили список вимог до Зеленського:
- Припинити роззброєння українських підрозділів на передовій
- Скасувати заборону на відкриття вогню у відповідь
- Віддати наказ знищувати противника у відповідь на обстріл українських позицій
- Скасувати заборону на проведення розвідки і аеророзвідки
- У жодому разі не приймати вимог Росії щодо «особливого статусу» ОРДЛО в Конституції і проведення виборів без деокупації
- Забути про водопостачання анексованого Криму до деокупації
- Посилювати санкції проти РФ і вимагати того ж від світової спільноти до припинення російської агресії проти України
- Негайно звільнити Андрія Антоненка і Юлія Кузьменко з-під варти і припинити переслідування ветеранів та волонтерів
- Звільнити голову Офісу президента Андрія Єрмака, його заступника Руслана Демченка, міністра оборони Андрія Тарана, начальника Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака, всіх керівників правоохоронних і спеціальних органів і почати стосовно їх всіх кримінальне провадження за статтею «державна зрада» (ст. 111 Кримінального кодексу).
«24 серпня в разі невиконання цих вимог і продовження злочинної діяльності проти державності ми маємо право будь-якими способами захистити нашу Конституцію і суверенітет», - йдеться в заяві.
З 00:01 понеділка, 27 липня, в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджена учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
Заходами передбачено заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, застосування безпілотників, ведення снайперського вогню тощо.
Бойовики російсько-окупаційних формувань порушили перемир'я через 20 хвилин після його оголошення.
У Кремлі відмовилися гарантувати додержання режиму тиші бойовиками, вкотрне заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.