Через онлайн аукціон в Рівненській області продали дві ділянки для видобутку бурштину за понад 100 млн гривень. Про це повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль у своєму Facebook.
«Сьогодні відбулися перші аукціони на отримання спеціальних дозволів на користування надрами. Нагадаю, дві ділянки в 10 га в Олексіївці Сарненського району виставили на сайті Прозоро ще в червні. А вже 17 липня відбулися онлайн торги. Результат — перебільшив всі наші надії», — написав Коваль.
Зазначається, що стартова ціна першої ділянки становила 319,6 тис. гривень, та під час аукціону зросла в 40 разів. В кінцевому результаті її продали за 12,63 млн гривень.
Стосовно другої ділянки, то її спершу оцінили в 333,2 тис. гривень, та продали за 29 млн грн, що в 90 разів більше.
За першу ділянку боролося чотири фірми, а за другу – шість. За словами Коваля, переможці отримали спеціальні дозволи на 5 років. Вони надають право проводити геологічне вивчення та подальше видобуванням бурштину на вказаних ділянках.
«Новий закон про бурштин, ініційований президентом України Володимиром Зеленським, дозволив добувати сонячний камінь — легально. Ми працюємо відкрито і на прозорих умовах для бізнесу! Продовжуємо створювати на Рівненщині територію рівних можливостей!» — написав він.
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому проєкт закону №2241 "Про внесення зміни до статті 252 Податкового кодексу України щодо впорядкування розміру ставки рентної плати за користування надрами для видобутку бурштину". За документ віддали свої голоси 290 парламентаріїв.
Також 19 грудня минулого року Верховна Рада України підтримала в цілому проєкт закону про регулювання видобутку бурштину, який вводить продаж єдиних дозволів на цей вид діяльності через електронні аукціони.
Відповідно до законопроєкт, в Україні запроваджуються єдині дозволи на розвідку і видобуток бурштину на ділянках до 10 га строком на п'ять років. Продаж дозволів буде здійснюватися через електронні аукціони Prozorro. Законопроєкт вводить кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину та адміністративну – за порушення її норм.
Володимир Соколовський у статті для DT.UA "Чи настане край бурштиновим війнам?" пише про те, що Україна займає друге місце в світі за запасами бурштину. При цьому офіційно країна щорічно видобуває близько чотирьох тонн, що становить майже 5% від реальної видобутку бурштину в Україні.