"Слідство завершується, тривають експертизи. Але вже сьогодні я можу офіційно заявити, що всі можливі й неможливі порушення безпеки, зокрема пожежної, доступу, охорони - були порушені", - підкреслив Луценко, відповідаючи на запитання про перебіг розслідування.
Генпрокурор також повідомив про те, що фігурантами у справі про вибухи на військових складах у Вінницькій області є десятки чиновників. "Що стосується відповідальності, до неї притягуватимуться кілька десятків посадових осіб", - додав він.
Луценко також повідомив про те, що вцілілі боєприпаси з арсеналу в Калинівці будуть передислоковані на інші військові склади.
"Що необхідно робити? Міністерство оборони разом із Генштабом повинно вжити всіх заходів для передислокації військового майна і боєзарядів у безпечні місця... це питання розглядалося на РНБО, відповідні кошти було виділено", - повідомив генпрокурор.
Нагадаємо, ввечері 26 вересня 2017 року зайнялися склади боєприпасів Збройних сил України у селі Сальник біля Калинівки Вінницької області. Пожежа спричинила детонацію снарядів, у зоні ураження опинились довколишні населені пункти. Вогонь охопив 10% від загальної площі військового об'єкта.
Із зони ймовірного ураження евакуювали понад 30 тисяч осіб. ДСНС проводила роботи з розмінування та збирання снарядів, що не розірвалися, на території постраждалих населених пунктів. 28 вересня людям дозволили повернутися.
Військова прокуратура кваліфікувала вибухи на складі боєприпасів поблизу міста Калинівка Вінницької області як диверсію, згодом версія про диверсантів не підтвердилася. Детальніше про НП на 48-му арсеналі ЗСУ в селі Калинівка Вінницької області читайте у матеріалі Юрія Бутусова "Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".