Сьогодні в Україні діють відразу дві ідентичні норми - стаття 7 закону " про освіту "Мова освіти" і стаття 20 Закону "Про засади державної мовної політики", які необхідно передати на аналіз до Венеціанської комісії.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Марина Ставнійчук, голова правління Громадського об'єднання "За демократію через право", член Венеціанської комісії від України (2009-2013). За словами автора, це важливо для пошуку виходу з нинішньої ситуації.
"Звичайно, з юридичної точки зору, ця ситуація - прояв правового нігілізму, однак з боку законодавця не було щастя, так нещастя допомогло. Ця правова колізія, як не парадоксально, дозволяє Венеціанській комісії проаналізувати обидві колізійні норми", - зазначає Ставнійчук.
Таким чином, на думку експерта, Україна уникне ризику отримати здебільшого негативний висновок про якість правового регулювання "сьомої статті" та виграє час для усунення цієї правової колізії з найкращими європейськими рекомендаціями.
"Наполягаю - скористайтесь зараз хоча б цим! За державу прикро...", - наголошує колишній член Венеціанської комісії.
Детальніше про виникла правової колізії читайте в статті Марини Ставнійчук "Мовна пастка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".