На 3,6 тис. летальних випадків при ДТП припадає 30 тис. різних каліцтв

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За останні роки травми при ДТП сильно змінилися - люди отримують важкі каліцтва.

Експерти стверджують: щорічно внаслідок ДТП в світі гинуть приблизно 1 млн 300 тис. чоловік, інвалідами стають близько 50 млн. За даними нашої статистики, на 3,6 тис. летальних випадків припадає понад 30 тис. різних каліцтв, що призводять до інвалідності. За останні роки травми при ДТП сильно змінилися - люди отримують важкі каліцтва, і процес лікування проходить набагато складніше.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Скрипник, оглядач відділу освіти, науки, медицини та екології.

"Раніше, коли по дорогах в основному їздили "Жигулі", а швидкість не перевищувала 60 км/год, травми були не такі важкі, як зараз. Переломи називали бамперними - удар припадав на область гомілки. Скелетні травми тоді становили 15-20%, - розповідає директор Інституту травматології та ортопедії академік Георгій Гайко. - Сьогодні на наших дорогах - інші машини, і швидкості. Дослідження, проведені нашим інститутом, показали, що в разі ДТП скелетні травми отримують вже від 66 до 70% постраждалих. Коли людину збиває джип або інший потужний автомобіль та ще й на великій швидкості, удар припадає в стегно, в область тазу. Майже половина таких випадків закінчується переломами кісток тазу, важкими травмами різних органів і систем, сильними кровотечами. Летальність при таких станах - приблизно 50%".

Детальніше про травмування і смертність при ДТП читайте в статті Ольги Скрипник "Кінські сили vs людське життя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі