МЗС закликав Росію взяти на себе відповідальність за збитий MH17

Поділитися
МЗС закликав Росію взяти на себе відповідальність за збитий MH17 © AFP
Україна вітає позов Нідерландів проти Росії в ЄСПЛ.

Міністерство закордонних справ України має намір залучити Росію до відповідальності в Міжнародному суді ООН у справі про аварію  малазійського «Боїнга» рейсу MH17, збитого російським ЗРК «Бук» у небі над Донбасом влітку 2014 року і вітає початок судового процесу цього року, повідомляє пресс-служба МЗС України 17 липня.

В день шостої річниці трагедії літака MH17 українські дипломати закликали РФ визнати свою відповідальність за збитий боїнг.

"Ми пам'ятаємо кожного загиблого і зробимо все можливе для встановлення справедливості у справі збитого літака МН17 та покарання винних в цьому жахливому злочині... Ми також вживаємо заходів в рамках процесу у Міжнародному суді ООН для залучення РФ до відповідальності за порушення своїх зобов'язань за Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму, що призвело до знищення МН17", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що важливим кроком у цьому зв'язку є також звернення Нідерландів в Європейський суд з прав людини з позовом проти РФ з метою залучення Росії до відповідальності.

«Закликаємо Російську Федерацію визнати свою відповідальність, виконувати свої міжнародні зобов'язання, зокрема Резолюцію РБ ООН 2166, і співпрацювати зі слідством», – додали в МЗС.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області був збитий "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам - Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – всього 298 осіб, включаючи 80 дітей. Літак був збитий ракетою ЗРК "Бук" 53-ї зенітної ракетної бригади ППО Збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

У червні 2019 року JIT назвала імена чотирьох обвинувачених: це росіяни Сергій Дубінський ("Похмурий"), Олег Пулатов ( "Гюрза"), Ігор Гіркин ("Стрільцов") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Ще одним підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії в рамках обміну.

СБУ повідомила про підозру фігурантам справи у скоєнні терористичного акту з людськими жертвами.

За роки розслідування трагедії MH17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ в Україну і назад, час і місце запуску ракети, яка збила авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Проте РФ досі заперечує свою причетність до злочину.

Суд у справі MH17 почався в нідерландському Схіпхол 9 березня. Чотирьох обвинувачених будуть судити заочно. Детальніше про процес в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості" для ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі