МЗС вимагає від правоохоронців відреагувати на карту з "угорським" Закарпаттям

Поділитися
МЗС вимагає від правоохоронців відреагувати на карту з Угорщина активізувалась перед парламентськими виборами в Україні © МЗС України/Twitter
Карта з'явилась на передовиці свіжого номеру газети "Товариства угорської культури".

Міністерство закордонних справ України закликає правоохоронні органи відреагувати на карту "угорського" Закарпаття, оприлюднену в свіжому випуску газети "Товариства угорської культури". На публікацію звернув увагу заступник голови МЗС Єгор Божок.

"На передовиці газети "Карпаталія" ГО "Товариство угорської культури Закарпаття" під лозунгом "Угорець, вставай!" ілюстрована приналежність Угорщині низки територій України", - пише він у своєму Twitter.

За словами заступника міністра, він підписав листи, які відправить до Генеральної прокуратури та Служби безпеки України. "Сепаратизм! ГПУ, СБУ мають ініціювати провадження. Підписав листи", - додав Божок.

Раніше у МЗС України заявили, що нещодавня зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Василем Брензовичем у Будапешті, низка візитів у Закарпатську область офіційних осіб Угорщини і публічних заяв агітаційного характеру на підтримку зазначеного та інших кандидатів на виборах у Верховну Раду викликають стурбованість.

16 липня у Берегове приїхав голова МЗС Угорщини Петер Сіярто, який має намір зустрітися з лідерами угорських організацій. Як відомо, 21 липня в Україні відбудуться парламентські вибори, і лідери угорських організацій Закарпаття балотуються за мажоритарними округами.

У МЗС Угорщини сподіваються на президента Володимира Зеленського, разом з яким зможуть вирішити "проблемні питання", що стосуються угорської національної меншини в Україні. Президент Угорщини Янош Адер, який був присутнім на інавгурації Зеленського, запросив нового голову України відвідати Угорщину. Він також назвав обнадійливими перші переговори із Зеленським.

Як відомо, Угорщина незадоволена українськими законами про освіту та мову й звинувачує Україну у нібито недотриманні прав нацменшин. При цьому Будапешт блокує зусилля України щодо взаємодії з НАТО, що неодноразово засуджував Захід.

Докладніше про україно-угорський конфлікт читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Ілюзія добросусідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі