Україна виступила на захист свого громадянина 3, який працював коком на судні Arctic Sunrisе. Як зазначили в МЗС, в акції, організованій екологічними активістами, що перебували на судні, Якушев участь не брав.
"Наша позиція полягає в тому, що громадянин України був членом екіпажу, і він не має ніякого стосунку до тих дій, які здійснювали представники Greenpeace", - заявив представник МЗС Євген Перебийніс.
У зв'язку з арештом Якушева українська сторона має намір направити ноту Росії. Представник МЗС також повідомив, що рішення мурманського суду (який санкціонував арешт кока - ред.) буде оскаржено.
Раніше повідомлялося про те, що судді Ленінського районного суду Мурманська відправили в СІЗО шістьох підозрюваних у нападі на платформу "Приразломная", в четвер аналогічний запобіжний захід було обрано 22 членам екіпажу Arctic Sunrisе.
Як повідомлялося, активісти Greenpeace спробували 18 вересня в Печорському морі піднятися на нафтову платформу "Приразломная" компанії "Газпром нафта шельф" для проведення акції проти нафтовидобутку в Арктиці. Наступного дня російські прикордонники висадилися на борт судна Arctic Sunrise з активістами на борту, його доставлено в Кольську затоку. Активістів доставили на берег і помістили в ізолятори тимчасового утримання Мурманська і прилеглих міст.
Першим арешт до 24 листопада було призначено російському фотокореспонденту Денису Синякову. Також було заарештовано на два місяці працівника Greenpeace Росії Романа Долгова, прес-секретаря російського відділення Greenpeace Андрія Аллахвердова і російського лікаря.
Голова російського відділення Greenpeace Сергій Ципльонков сказав, що екологи збиралися повісити на платформу "Приразломная" банер, щоб привернути увагу до проблем захисту екології Арктики. Влада РФ назвала акцію екологів навмисною провокацією. !zn
Читайте також:
Російський суд заарештував всіх членів екіпажу Arctic Sunrisе
Українського моряка з Arctic Sunrise Руслана Якушева заарештовано в Росії на два місяці
У Росії заарештовано 8 активістів Greenpeace, яких звинуватили у піратстві