Росія звинуватила активістів "Грінпіс" у піратстві

Поділитися
Росія звинуватила активістів На борту захопленого російськими прикордонниками судна "Грінпіс" перебувають 30 громадян з 18-ти країн © resourcescommittee.house.gov
На борту захопленого російськими прикордонниками судна "Грінпіс" перебуває 30 осіб. Серед громадян 18-ти країн є й українці.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею "піратство" у зв'язку зі спробою проникнення екологів "Грінпіс" на нафтову платформу "Приразломное" в Печорському морі, повідомив офіційний представник СКР Володимир Маркін. Ця акція, за його словами, загрожувала суверенітету Росії та екологічній безпеці регіону, а тому всіх її учасників буде притягнуто до кримінальної відповідальності незалежно від їхнього громадянства.

19 вересня міжнародна група екологів спробувала провести акцію протесту проти видобутку нафти на Арктичному шельфі - на нафтовій платформі "Приразломное" у Печорському морі. Пізніше їхній корабель Arctic Sunrise було взято штурмом російськими прикордонниками, які прийняли рішення конвоювати його до Мурманська. У зв'язку з тим, що капітан Arctic Sunrise відмовився керувати судном, прикордонний сторожовий корабель "Ладога" взяв криголам екологів на буксир.

У вівторок, 24 вересня, вранці судно Arctic Sunrise було відбуксовано в акваторію Кольської затоки, де, як очікується, воно буде поставлено на якір на рейді у губі Колонга. Таким чином, дістатися до судна екологів можна буде лише на катері.

Зараз на борту Arctic Sunrise, під прапором Нідерландів, перебуває міжнародний екіпаж у складі близько 30 осіб. Це громадяни 18 країн: Аргентини, Австралії, Бразилії, Канади, Данії, США, Великобританії, Нідерландів, Нової Зеландії, України, Росії, Франції, Італії, Туреччини, Фінляндії, Швейцарії, Польщі та Швеції.

Згідно з заявою влади, після прибуття у порт активісти, що знаходяться на борту, залишаться на судні до закінчення проведення процесуальних дій за фактом порушення законодавства Росії.

Тим часом, юристи "Грінпіс" розраховують зустрітися з затриманими екологами, очікуючи, що таку можливість їм буде надано негайно. Як заявив представник екологічного руху Кумі Найду, "акція протесту проти нафтового освоєння Арктичного шельфу була суто мирною і ненасильницькою, тому така жорстка реакція російської влади на неї нічим не обґрунтована". !zn

Читайте також:

Greenpeace назвав 14 проектів, які вже через 7 років приведуть світ до катастрофи

Активісти Грінпіс перегородили шлях криголаму, найнятому для видобутку нафти в Арктиці (відео)

Жителі Аляски стають "кліматичними біженцями": під воду йдуть цілі селища

Greenpeace звинуватив владу Японії і компанію TEPCO у неспроможності

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі