"Нам потрібно дуже виважено та збалансовано підходити до нашої стратегії щодо візового режиму з Російською Федерацією", - сказала Беца в ході прямої телефонної лінії.
Представник МЗС зазначила, що в першу чергу треба враховувати, що в РФ знаходяться 3-4 мільйони громадян України.
Також вона підкреслила, що "у нас є територія Криму тимчасово окупована, тобто як тоді буде діяти в'їзд на територію Криму, якщо Росія введе дзеркальні заходи - візовий режим?" "Це ж все-таки наша територія, ми ж не будемо в'їжджати туди за візами", - зазначила вона.
За словами представниці МЗС, також важлива технічна готовність МЗС до запровадження такого режиму.
Вона нагадала, що Україна в РФ має п'ять дипломатичних представництв: посольства, два генконсульства і два консульства. "І звичайно, якщо вводиться візовий режим, нам потрібно буде набагато більше людей, набагато більше співробітників, які будуть працювати в Росії, для того, щоб надати візу. Також потрібно і технічна база, і матеріальна база, нам потрібні додаткові кошти", - пояснила Беца.
За даними опитування КМІС, у вересні 2016 року майже половина українців (49%) вважали, що з Росією повинні бути відносини з закритими кордонами, візами, митницями.
У жовтні 2016 року президент України Петро Порошенко заявив, що питання введення візового режиму з Росією лежить в компетенції Верховної Ради.