Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв'язку з рішенням підконтрольного Кремлю «Сімферопольського районного суду» окупованого Криму, засудити фрілансера проєкту «Крим.Реалії» Владислава Єсипенка до 6 років позбавлення волі, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Такий вирок є безпідставним й політично вмотивованим, а також таким, що вкотре підтверджує придушення свободи слова на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь", зазначається у коментарі МЗС України.
Зазначається, що ФСБ РФ затримала Єсипенка 10 березня 2021 року під час виконання журналістської діяльності як позаштатного співробітника "Радіо Свобода", який висвітлював порушення прав людини у Криму.
"Він був безпідставно обвинувачений російською стороною у незаконному виготовленні та зберіганні вибухових речовин. Процедурні порушення під час досудового слідства, застосування тортур з метою отримання зізнання у нібито скоєнні так званого злочину, ігнорування "суддями" наданих захистом свідчень про непричетність обвинуваченого до інкримінованих діянь в ході судового процесу вказують на виключно політичну вмотивованість рішення", - йдеться в повідомленні.
У міністерстві наголосили, що рішення "суду" має бути скасовано, а Владислава Єсипенка та всіх незаконно утриманих громадян України негайно звільнено.
"Закликаємо міжнародне співтовариство засудити застосування Росією неправомірної практики судових переслідувань громадян України з використанням незаконних силових методів, вимагати припинення Російською Федерацією порушення норм міжнародного права на окупованих нею територіях України, продовжити активну взаємодію, в тому числі в рамках "Кримської платформи", на захист прав та свобод в Криму", - зазначили у МЗС.
В березні минулого року ФСБ РФ затримала в Криму нібито «шпигуна» Владислава Єсипенка за «збір інформації в інтересах спецслужб України». Незабаром з'ясувалося, що чоловік працює фрілансером в українській службі «Радіо Свобода».
Підконтрольний Кремлю «суд» окупованого Криму відправив співробітника «Радіо Свобода» під арешт.
Якщо спочатку журналіста звинувачували лише за ст. 223.1. КК РФ (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв), то незабаром до звинувачення додалася ст.222 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).
Прокуратура Криму (Київ) відкрила справу через незаконне позбавлення волі Єсипенка.