МЗС Польщі порадив співгромадянам не їздити Україною вночі і не пити воду з-під крана

Поділитися
МЗС Польщі порадив співгромадянам не їздити Україною вночі і не пити воду з-під крана Польським туристам радять бути в Україні уважними © mvidyakin.livejournal.com
Польським туристам дали поради, як поводитися на відпочинку в різних країнах світу. Україна визнана в цілому безпечною, але дороги погані, лікарні у жахливому стані, а даішники намагаються покласти штраф собі "у кишеню".

Міністерство закордонних справ Польщі підготувало для своїх співвітчизників, які планують подорож за кордон, путівник "Безпечний відпочинок" країнами світу, в тому числі і Україною.

"В цілому, стан безпеки в Україні є нормальним, а у великих містах - хороший", - йдеться у путівнику. Втім, відзначили в польському МЗС і кілька проблем: зокрема, туристам радять бути обережними на дорогах, уважними з митниками і даішниками і не пити воду з-під крана.

Так, стан доріг в Україні називають "дуже поганим".

"На вулицях міст (наприклад у Львові і Одесі) часто можна зустріти великі ями, а момент втрати концентрації водія може спричинити серйозні пошкодження автомобіля", - йдеться у путівнику. Частими причинами дорожньо-транспортних пригод в Україні називають погане покриття доріг, особливо навесні і восени.

Вказується також, що можливі випадки спроб з боку українського ДАІ "отримати від польських громадян гроші без документування цього факту". Тому, польські дипломати радять вимагати документального підтвердження за накладений штраф.

У путівнику інформується, що польських туристів в Україні можуть також спробувати зупиняти представники козацьких організацій в уніформі, схожою на одяг працівників ДАІ, і вимагати екологічний збір. Підкреслюється, що це незаконно і українська міліція застерігає іноземців щодо діяльності цих організацій.

Окрім того, МЗС Польщі радить своїм громадянам в Україні уникати нічних поїздок у віддалені від центрів міст райони, не вживати алкоголю з випадковими людьми і завжди мати при собі документи. У разі затримання працівниками міліції і доставляння до дільниці рекомендується відразу наполягати на складанні протоколу про затримання із зазначенням причин.

Польські дипломати позитивно відгукуються про метро в українських містах (Києві, Дніпропетровську та Харкові), вказуючи, що лінії та станції в них добре позначені, а потяги їздять пунктуально. В той же час вони відзначають, що в цілому транспорт в українських містах (трамваї, тролейбуси та автобуси) "не їздять згідно з розкладом".

МЗС Польщі радить своїм співвітчизникам уникати поїздок Україною на власному автотранспорті після настання темряви. Відзначається, що орієнтування на автодорогах значно ускладнюється через відсутність покажчиків, а також недостатнє позначення доріг, населених пунктів та назв вулиць.

Санітарний стан в Україні називають "не найкращим", тому громадянам Польщі рекомендується брати з собою ліки для шлунку і перед поїздкою робити щеплення проти жовтяниці. У путівнику польські дипломати не радять також пити в Україні воду з крана, оскільки вона "призначена тільки для технічних потреб".

Оснащення українських лікарень характеризується як "дуже погане". Відзначається, що пацієнт сам повинен платити за ліки, а іноземець ще й за медичну допомогу.

При перетині кордону польські туристи повинні приймати до уваги, що українські митники "досить часто довільно інтерпретують митні положення", а тому можна зіткнутися з конфіскацією товарів, які планується ввезти або вивезти.

"У кожному з таких випадків слід вимагати підтвердження юридичної підстави та оформлення документів на вилучення товарів для митного контролю", - вказується у путівнику.

Схожу інформацію на офіційній сторінці МЗС Польщі можна знайти про всі країни світу.

Нагадаємо, нещодавно відносини України і Польщі затьмарив "яєчний інцидент" з польським президентом Броніславом Коморовським у Луцьку. Після богослужіння у костелі Петра і Павла 14 липня до Коморовського підійшов молодий хлопець і поплескав його по плечу, після чого на піджаку президента залишилося розчавлене яйце.

МЗС Польщі заявило, що під час візиту Коморовського до Луцька українською стороною не були реалізовані всі заходи гарантування безпеки високих посадових осіб. !zn

Читайте також:

Поляки відмовляються від "днів добросусідства" з Україною через скандал у Луцьку

Азаров розкритикував одностороннє скасування віз для європейців і громадян США у 2005 році

Готелі в Україні зобов'язали вивішувати на фасадах кількість зірок

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі