Реальна кількість хворих на коронавірус в Україні може досягати 150 тисяч, про це свідчать дані математичного моделювання.
Водночас, як заявив в інтерв'ю "BBC Україна" головний санітарний лікар Віктор Ляшко, Міністерство охорони здоров'я в середньому виявляє всього близько 35% хворих.
На питання, чи може Україна стати новим епіцентром пандемії коронавірусу в Європі, головний санлікар зазначив, що завжди є такі побоювання.
"Ми повинні розглядати і бути готові до найпесимістичніших сценаріїв. Чи боїмося ми? Боїмося. Готуємося ми один одному? Чи готові. Але до стрімкого зростання кількості випадків ніхто не буде готовий", - наголосив він.
Ляшко пояснив, що стрімке зростання нових випадків COVID-19 викличе колапс системи охорони здоров'я.
"Упевнений, що влітку такого не може статися, оскільки виключені інші грипоподібні захворювання. Але якщо будемо нехтувати карантином, то прогнози будуть непередбачувані", - додав головний санлікар.
Відзначимо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про те, що лабораторні центри в Україні забезпечили запасом тест-систем для діагностики коронавируса, яких вистачить на місяць при повному завантаженні.
Станом на 7 липня в Україні зафіксували 49 607 випадків коронавируса. Зокрема, за останню добу COVID-19 виявили у 564 чоловік. За весь час епідемії в Україні вилікувалися 22 193 пацієнта. Для 1 283 осіб коронавірус став летальним.
Напередодні Європейський союз і ВООЗ почали передачу необхідного лабораторного обладнання в 27 лабораторій по всій Україні для посилення спроможності тестування на COVID-19. Все обладнання, матеріали та реагенти відповідають стандартам якості ВООЗ для забезпечення надійного, точного і швидкого тестування на коронавірус.