МОЗ разом із Медзакупівлями України запустили пілот системи обліку ліків e-Stock

Поділитися
МОЗ разом із Медзакупівлями України запустили пілот системи обліку ліків e-Stock © pixabay.com
Метою впровадження e-Stock є покращення управління запасами лікарських засобів та медвиробів.

Міністерство охорони здоров'я України разом із Медичними закупівлями України запустили пілот системи обліку ліків та медичних виробів e-Stock.

Про це повідомляє у своєму пресрелізі пресслужба МОЗ.

Головний споживач функціоналу – заклади охорони здоров'я. Через систему e-Stock вони будуть подавати запити щодо необхідних ліків та медичних виробів, які закуповуватимуться за державний рахунок.

Це дозволить оптимізувати процес збору потреб, зробити його якіснішим і системнішим.

На першому етапі реалізації проекту працюватимуть модулі зі збору запитів та управління користувачами.

Мета пілота – протестувати і в разі потреби доопрацювати функціонал, щоб надалі він покривав усі медичні товари, які закуповує Україна.

“Щороку Україна виділяє значні кошти на закупівлю ліків, проте пацієнти не завжди мають інформацію про їх доступність. З іншого боку, відсутність інтегрованої системи, що дозволяє відстежувати закупівлю, розподіл та облік медпрепаратів, призводить до прогалин під час планування. Тому метою впровадження e-Stock є покращення управління запасами лікарських засобів та медвиробів. Безпосередньо для пацієнтів – це доступність інформації про ліки”, – каже заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

“Раніше потреба у медичних товарах, які має закупити держава для українців, збиралася здебільшого на рівні області. Якісь товари закуповували "Медичні закупівлі України", інші - міжнародні спеціалізовані організації. Бракувало рішення, яке б агрегувало всі ці дані на рівні користувача і стандартизувало збір потреб, незалежно від того, хто є закупником конкретного напряму. Функціонал збирання потреби e-stock вирішує цю проблему. Він дозволить бачити загальну картину та якісніше планувати закупівельний процес”, - пояснює заступник гендиректора Медичних закупівель України з розвитку ІТ-технологій Олена Жужа.

Збір потреб та керування користувачами – перший етап розробки e-stock. Загалом до кінця 2023 року планується завершити весь функціонал: модулі закупівель, логістики, обліку залишків та публічних даних.

Нагадаємо, що e-Stock збиратиме повний цикл даних про обіг медичних товарів. У системі агрегуватиметься інформація про потреби, доставку, наявність препаратів у лікарнях, їх використання, утилізації тощо.

162 заклади охорони здоров'я та структурні підрозділи з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської військових адміністрацій вже підключені до системи та будуть подавати потреби у медичних товарах на 2023 рік через e-Stock за напрямками “доросла онкологія”, “ендопротези та набори для трансплантації”.

Запуск пілота системи відбувся за підтримки міжнародних партнерів: проекту USAID “Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців” (SAFEMed) та Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Нагадаємо, українським пацієнтам не варто побоюватися, що вони постраждають через заборону продажу медпрепаратів, виробники яких перебувають на території Росії чи Білорусі. 22 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташоване на території Російської Федерації або Республіки Білорусь, а також щодо вивезення лікарських засобів з України". При цьому в Україні національний виробник є досить потужним.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі