Українці не постраждають від зникнення в аптеках ліків, пов’язаних з державами-агресорами – ЗМІ

Поділитися
Українці не постраждають від зникнення в аптеках ліків, пов’язаних з державами-агресорами – ЗМІ

Українським пацієнтам не варто побоюватись того, що вони постраждають через заборону продажу медпрапаратів, виробники яких здійснюють пряму або опосередковану діяльність з виробництва лікарських засобів на території держави-агресора або білорусі. Про це йдеться у публікації «Гуманітарна маніпуляція: чому не вводять санкції проти фармацевтичних компаній» на «Факти».

«В Україні національний виробник достатньо потужний. Багато фармкомпаній виробляють ліки, подібні до російських. І те, що в ціну українського препарату не закладається доставка, вже автоматично робить його дешевшим», – зауважує виконавчий директор громадської організації «Пацієнти України» Ольга Стефанишина, яку цитує видання.

Нагадаємо, що 22 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь, а також щодо вивезення лікарських засобів з України».

Згідно з цим законом, заборона вводиться в дію рішенням Комісії МОЗ, якщо походження препаратів доведено і якщо в Україні існує як мінімум два замінники для кожного з забороненого препарату. Крім того, під заборону не потраплятимуть цілі групи ліків, які потрібні Україні.

«Станом на жовтень 2022 року в Україні зареєстровано біля 14300 найменувань лікарських засобів, з яких вітчизняні – трохи більше 4300, іноземні – майже 10000. Загалом експерти фармринку вважають, що перелік лікарських засобів, які потенційно можуть бути заборонені, не такий широкий, як може здаватися (…). По більшості з 35 препаратів Gedeon Richter замінників вистачає. Наприклад, в Україні представлені 23 аналога Нормадипіну і 34 Мертенілу», – йдеться у публікації.

Проте існує інша проблема, зауважують її автори. І вона пов’язана з тим, що Європейський Союз, погодивши 9-й пакет санкцій проти Росії, не включив у нього санкції проти фармацевтичної галузі. Їхня відсутність пояснюється гуманітарними міркуваннями, проте це хібна логіка, вважають журналісти.

«Ввиправдовувати небажання піти з Росії гуманітарними питаннями – це маніпуляція, бо кожен має вибір: або заробляти криваві гроші, або ні. Фармкомпанії, які мають дбати про життя людей, свій вибір зробили: податками до бюджету РФ фінансувати вбивства українців», – говориться у статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі