МОЗ радить скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac

Поділитися
У зв’язку зі стрімким поширенням штаму коронавірусу «Дельта» та зростанням захворюваності на COVID-19 в Україні.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між двома дозами вакцини проти коронавірусу CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну – 14 днів, інформує міністерство у Facebook.

«У зв’язку зі стрімким поширенням штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Дельта», поступовим зростанням захворюваності в Україні та необхідністю якнайшвидше забезпечити захистом якомога більше українців, Міністерство охорони здоров’я рекомендує скоротити інтервал між першою та другою дозою вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech до мінімального терміну, зазначеного в офіційній інструкції, – 14 днів», – зазначають у МОЗ.

Це рішення було прийняте на основі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами.

Зазначається, що останнє дослідження 3-ї фази в Туреччині з інтервалом введення між дозами CoronaVac в 14 днів, опубліковане в липні 2021 року, виявило рівень сероконверсії, тобто вироблення антитіл, у 89,7%.

МОЗ рекомендує медикам запрошувати пацієнтів на отримання другої дози вакцини CoronaVac через 14 днів після першої. Пацієнти теж можуть просити зробити друге щеплення через цей інтервал.

Міністерство охорони здоров’я зазначило, що вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech ефективна на 98% у запобіганні смерті, на 96% у запобіганні госпіталізації та на 94% у запобіганні симптоматичній хворобі.

У МОЗ хочуть також  активізувати кампанію з вакцинації українців перед прогнозованим осіннім спалахом коронавірусу і щепити до кінця літа 10 млн українців. Станом на сьогодні першу дозу вакцини отримали 4,1 млн осіб, повністю імунізовані 2,3 млн.

20 липня в Україні стартував п’ятий етап вакцинації, на якому зробити щеплення від коронавірусу можуть усі дорослі старше 18 років, а не лише літні люди чи представники певних професій.

На тлі поширення нового штаму коронавірусу «Дельта», в  багатьох виникає запитання, наскільки ефективно захищають від нього наявні вакцини. Відповідь шукайте у матеріалі Оксани Півень «Чи ефективні вакцини проти нових штамів ковіду?» для читачів ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі