Міністерство охорони здоров'я повторно направило до Господарського суду Києва позов до Національного медичного університету їм. О. Богомольця про усунення перешкод у користуванні державним майном.
Перед цим суд не став розглядати позов, мотивуючи відмову відсутністю доказів того, що Уляна Супрун дійсно є керівником МОЗ. Тому цього разу до позовних документів долучили виписку з Єдиного державного реєстру юридическх осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
"Якщо ти не хочеш розглядати позовну заяву МОЗ України, можна демонструвати чудеса винахідливості. Господарський суд Києва сумнівається в моїх повноваженнях. Сайт Кабміну, МОЗ та Єдиного держреєстру (суд має розширений доступ) - ненадійні джерела. Переподали заяву і чекаємо з нетерпінням на реакцю", - написала в. о. міністра на своїй сторінці у Twitter у середу, 21 березня.
Коли ти не хочеш розглядати позовну заяву МОЗУ, можна демонструвати дива винахідливості. Господарський суд Києва сумнівається у моїх повноваженнях. Сайт КМУ, МОЗУ і ЄДР (суд має розширений доступ) - ненадійні джерела. Переподали заяву і чекаємо з нетерпінням на реакцію ;) pic.twitter.com/BSQJM3zGv5
- Уляна Супрун (@usuprun) 21 березня 2018 р.
Нагадаємо, 2 березня Адміністративний суд Києва призупинив дію наказу Міністерства охорони здоров'я України і відновив відсторонену ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.
МОЗ, у свою чергу, 5 березня усунув Амосову від посади повторним наказом.
Перший наказ про відсторонення Амосової від посади був підписаний в. о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун 20 лютого. У відповідь в університеті оголосили безстроковий страйк, який незабаром скасували.
У міністерстві пояснили рішення про відсторонення Амосової зривом призначеного на 20 лютого в НМУ іспиту "Крок-1. Стоматологія" через конфлікт між університетом та Центром тестування при МОЗ.
Амосова стверджує, що рішення про її відсторонення "є зведенням рахунків", оскільки вона відмовилася вирішити господарське питання про укладення договору та перерахування коштів Центру тестування за ліцензування студентів на 1,5 млн гривень із закритою договірної процедурою.
Детальніше про проблеми в Національному медичному університеті читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Скуті одним ланцюгом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".