Москаль закликав Порошенко не підписувати новий закон про освіту

Поділитися
Москаль закликав Порошенко не підписувати новий закон про освіту Москаль сподівається, що Порошенко прислухається до нього © Facebook/Петро Порошенко
Губернатор Закарпатської області вважає, що новий закон обмежує права нацменшин.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль попросив президента України Петра Порошенка ветувати прийнятий закон про освіту або повернути його на доопрацювання, оскільки він обмежує права національних меншин.

"Особливо хочу підкреслити, що представники національних меншин, які живуть на Закарпатті, є законослухняними громадянами України і прагнуть у повному обсязі володіти державною мовою. Враховуючи це, звертаюся до Президента України Петра Порошенка з проханням ветувати прийнятий закон або повернути його у Верховну Раду України з правками. Захищати українську мову треба і необхідно, але не обмежуючи при цьому мови національних меншин", - йдеться в заяві губернатора Закарпатської області, розміщеному на його офіційному сайті.

На думку Москаля, новий закон також порушує ряд міжнародних договорів.

"Прийнятий більшістю Верховної Ради новий закон "Про освіту" не відповідає Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році, закону "Про національні меншини в Україні" та міжнародними договорами, укладеними Україною з сусідніми країнами", - зазначив чиновник.

Москваль заявив, що в Закарпатті положення Європейської хартії регіональних мов застосовуються відразу до трьох мов - румунської, словацької та угорської.

Нагадаємо, що 5 вересня Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Законопроект №3491-д підтримали 255 народних депутатів.

Закон передбачає, що повна середня освіта буде тривати 12 років і складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яка виходить в гімназії, і профільного середньої освіти тривалістю 3 роки, яке виходить в ліцеї або закладах професійної освіти. Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).

Профільне середню освіту (старші класи школи) може бути двох напрямків - загальноосвітнім і професійним. Загальноосвітній передбачає поглиблене вивчення окремих предметів з урахуванням потреб і здібностей учня. Професійна освіта передбачає більшу орієнтованість учня на потреби ринку праці з урахуванням його здібностей.

Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти починається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти - 1 вересня 2022 року і для профільного середньої освіти - 1 вересня 2027 року.

Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але у відповідності з освітньою програмою можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською мовою, на інших офіційних мовах Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної і початкової освіти.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиярто розкритикував прийнятий Верховною Радою закон про освіту і підкреслив, що він порушує права угорської меншини.

Крім того, міністерство закордонних справ Румунії висловило стурбованість прийнятим українським парламентом закону про освіту.

В МЗС Румунії нагадали про те, що відповідно до положень Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин держави зобов'язуються визнати право особи, яка належить до нацменшини, навчатися рідною мовою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі