МОН веде консультації з Естонією, що головує в Раді ЄС, щодо закону про освіту

Поділитися
МОН веде консультації з Естонією, що головує в Раді ЄС, щодо закону про освіту Україна доносить свою позицію до європейських партнерів
Україна зацікавлена у рекомендаціях, якими шляхами може доступніше донести свою позицію стосовно імплементації статті 7 закону.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич обговорила з послом Естонії в Україні Гертом Антсу мовні положення нового закону "Про освіту".

"Для нас важливо провести консультації з вами як з країною, що має схожу систему застосування державної мови у школах з мовою навчання нацменшин, що пропонуємо й ми. Для нас надзвичайно важливо донести нашим європейським колегам, що запропонований Україною шлях – це модель, яка вже функціонує у країнах-членах ЄС", - сказала Гриневич.

Вона наголосила, що зараз Україна зацікавлена у рекомендаціях, якими шляхами може доступніше донести свою позицію партнерам.

"Зараз ми знаходимося у ситуації, коли Угорщина спрямовує значні сили та ресурси для поширення неправдивої інформації щодо планів України стосовно імплементації статті 7. Я розумію, що у них вибори, і, фактично, вони ведуть на наших територіях передвиборчу кампанію, адже українці, які належать до угорської меншини, голосують на їхніх виборах. Однак ці політичні мотиви не мають перекреслити педагогічних цілей, а саме необхідності покращення якості освіти та вивчення державної мови у школах нацменшин", – зазначила Гриневич.

Посол Естонії підкреслив важливість постійного діалогу з представниками країн-членів ЄС. Він також запропонував заручитися підтримкою якомога більшої кількості країн, які також є країнами походження певних меншин на території України.

"Дійсно, наша позиція, що у Європі не можуть панувати подвійні стандарти – ті принципи, що вважаються справедливими для країн-членів ЄС, мають працювати й для України. Сильною підтримкою може стати підтримка Болгарії чи Польщі, меншини яких також проживають та навчаються на території України", – розповів Герт Антсу.

МОН продовжить консультації з Естонією щодо можливої комунікації мовної статті Закону "Про освіту" на рівні ЄС. Важливо також зазначити, що наразі Естонська Республіка Головує в Раді ЄС.

Раніше глава МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

Голова представництва України при ЄС Микола Точицький повідомив про те, що обговорення українського закону "Про освіту" та питання дотримання мовних прав національних меншин може з'явитись у порядку денному наступної сесії Ради асоціації Україна – ЄС лише після узгодження із українською владою. За його словами, порядок денний повинні узгодити обидві сторони, а угорська сторона зараз просто нагнітає політизацію питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі