МОН не знайшло підстав для позбавлення дружини віце-прем'єра Кириленка докторського ступеню

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МОН не знайшло підстав для позбавлення дружини віце-прем'єра Кириленка докторського ступеню У докторській дисертації Катерини Кириленко знайшли масштабний плагіат © РБК-Украина
Українська система атестації наукових кадрів в черговий раз продемонструвала свою повну неспроможність.

Атестаційна колегія Міністерства освіти і науки на своєму черговому засіданні 1 липня розглянула висновок спеціалізованої вченої ради НУБіП щодо дисертації Катерини Кириленко.

Незважаючи на неспростовні факти масштабного плагіату в докторській дисертації Катерини Кириленко, завідувачки кафедри філософії КНУКіМ, атестаційна колегія МОН вирішила не позбавляти дружину віце-прем'єра В'ячеслава Кириленка наукового ступеню доктора педагогічних наук.

Таке рішення атестаційної колегії хоч і було передбачуваним, втім, як ніколи переконливо продемонструвало повну неспроможність (і небажання) діючої системи атестації наукових кадрів протистояти проштовхуванню низькопробних робіт і навіть плагіату. Про наукову етику і доброчесність у даному випадку говорити просто недоречно.

Читайте також: Вчені планують створити штучну підшлункову залозу до 2018 року

Випадок з дисертацією Кириленко висвітлив, окрім усього, вражаючі пробіли (точніше, темні місця) в нормативно-правових документах, що стосуються атестаційного процесу. Зокрема, згідно з чинним Положенням про Порядок присудження наукових ступенів (затверджене постановою Кабміну України від 24 липня 2013 р. № 567) атестаційний процес, в тому числі процедура позбавлення наукового ступеню, повністю покладена на МОН та підпорядковані йому структури. Про таку "пастку" свого часу застерігали експерти, обізнані в питаннях атестації наукових кадрів (див. "Наука в ручному режимі", DT.UA, №29, 2013 р.)

Відповідно до пункту 41 згаданого Положення "МОН може позбавити осіб, яким присуджено наукові ступені, цих ступенів на підставі рішень спеціалізованих вчених рад, де проводився захист дисертацій". Спираючись на цей пункт, на повторний розгляд дисертаційну роботу К. Кириленко атестаційна колегія МОН вирішила направити в НУБіП, у якому й захищалася дисертантка. Спецрада Д.26.000.18 на своєму засіданні (10 червня ц.р.) під головуванням ректора С. Ніколаєнка, взявши до уваги висновок експертної комісії Харківського педуніверситету, підтвердила відповідність докторської дисертації К. Кириленко вимогам до дисертаційних робіт. (Див. публікацію "Дисергейт", № 23, 2016 р.)

Аргументовані апеляційні скарги науковців з приводу плагіату, а також численних порушень процедурних вимог при проходженні дисертації К. Кириленко, не вплинули на рішення атестаційної колегії МОН.

На думку віце-президента ВГО "Українська федерація вчених", членкора НАН України Валерія Мазура, у випадку з дисертацією К. Кириленко йдеться про безпардонний плагіат. А оскільки в цьому плагіатному скандалі замішані високопосадовці та керівники освіти і науки, то це є не чим іншим, як кричущим проявом корупції.

В. Мазур звертався з листом до керівництва МОН, у якому висловив серйозне занепокоєння ситуацією з атестацією наукових кадрів в Україні. Він вважає, що атестаційна колегія, по-перше, повинна прийняти принципове рішення про скасування наукового ступеня доктора наук "у серійного плагіатора Катерини Кириленко. По-друге, позбавити спеціалізовані вчені ради Д.26.004.18 і Д.64.053.04 права проводити захист дисертацій. По-третє, звільнити (відсторонити) з посад ректорів І. Ф. Прокопенка та С. М. Ніколаєнка за порушення моралі і наукової етики при розгляді псевдонаукової, побудованої на плагіаті дисертації К. М. Кириленко".

На засіданні атестаційної колегії 1 липня були порушені питання наукової недоброчесності та "розробки нового Порядку присудження наукових ступенів з урахуванням удосконалення порядку позбавлення наукового ступеня та скасування рішень спеціалізованих рад у випадку виявлення текстових запозичень, використання ідей, наукових результатів і матеріалів інших авторів без посилання на джерело".

Проект цього документу планується винести на широке громадське обговорення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі