Мобілізація в Україні: що робити при отриманні повістки

Поділитися
Мобілізація в Україні: що робити при отриманні повістки © Сухопутні війська ЗСУ/Facebook
Роз'яснення дав начальник Київського центру комплектування.

В Україні продовжується загальна мобілізація, яка введена через військове вторгнення РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, яким вручають повістки.

Начальник Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки, полковник Юрій Максимів розповів в інтерв'ю ТСН, чи де можуть вручить повістку та що треба робити після її отримання.

Де можуть вручити повістку

За словами Максимів, в Україні немає заборон щодо місця вручення повісток.

«Жодної. В законодавстві не вказано, що оповіщення можливе, наприклад, виключно за домашньою адресою чи на роботі, чи в місці відпочинку. Закон каже про оповіщення шляхом вручення повістки. Все», – підкреслив він.

Що робити, якщо вручили повістку

Начальник Київського міського центру комплектування пояснив, що після отримання повістки військовозобов’язаний повинен прибути до центру комплектування для уточнення біографічних та облікових відомостей.

«Тобто прізвище, ім’я, по батькові, склад сім’ї, домашня адреса, номер телефону, спеціальність, місце роботи, чи є підстави, які можуть дати право на відстрочку від призову по мобілізації. Якщо з’ясовується, що відстрочки немає, то обов’язково проводиться медичний огляд», – сказав він.

Максимів пояснив, що у випадку, якщо під час проходження огляду громадянин заявляє про хвороби та підтверджує документами, то він направляється до сімейного лікаря.

«Той, своєю чергою, направляє до профільного фахівця. В залежності від остаточного висновку, громадянин визнається або придатним, або непридатним, або обмежено придатним», – наголосив він.

Чи можуть мобілізувати телефоном

За словами полковника, допускається оповіщення телефоном,  але сам призов – це юридична процедура.

«Це рішення начальника ТЦК, яке оформлюється відповідним наказом. Тобто медичний огляд, професійно-психологічний відбір і призов», – зазначив він.

Що буде, якщо отримати повістки та не прийти до військкомату

Максимів пояснив, що за ухиляння від військової служби під час мобілізації передбачена кримінальна відповідальність – до п'яти років позбавлення волі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі