Мобілізація в Україні: які є відмінності у прийомі на службу контрактників і призовників

Поділитися
Мобілізація в Україні: які є відмінності у прийомі на службу контрактників і призовників © 46 окрема аеромобільна бригада ДШВ ЗС України/facebook
Мобілізованим для укладання контракту слід зібрати деякі документи.

Через військове вторгнення Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач в інтерв’ю НВ розповів, чим відрізняються вимоги при прийомі на військову службу за мобілізацією та за контрактом.

Горбач зазначив, що різниця починається з поглибленої військово-лікарської комісії та різних довідок.

«У період ведення бойових дій це може видатись проблематичним. Так, є військовослужбовці, які підписують контракт, але вони переважно знаходяться тут, у тилових районах. Дуже багато зараз підписують контракти службовці строкової служби, які на момент початку війни не звільнилися», – сказав він.

За словами Горбача, також деякы мобілізовані підписують контракт, особливо ті, які мають вищу освіту і досвід роботи за певним фахом.

«Вони можуть підписувати контракт і призначатися на офіцерські посади. Також підписують контракти для проходження військової служби на солдатських або сержантських посадах. Але їх не так багато, бо потрібен час зібрати пакет документів», – пояснив він.

Горбач пояснив, яке грошове забезпечення може отримати військовий-контрактник, який знаходиться на першій лінії розмежування.

«Наприклад, тут є у нас водій — військовослужбовець, який нещодавно підписав контракт. Його грошове забезпечення складає 14 тис. грн, доплата у воєнний час складає 30 тис. грн, тож тут він отримує 44 тис. грн. Якщо військовослужбовець виконує обов’язки «на нулі», то йому доплата складає не 30, а 100 тис. грн. Це без вислуги, за яку теж іде надбавка», – сказав він.

Горбач зауважив, що надбавка також передбачена, якщо військовослужбовцю присвоюється військове звання.

«Тобто загалом мінімальне грошове забезпечення складає 44 або 114 тис. грн. І тут немає різниці між мобілізованим та контрактником. Єдине, при підписанні контракту ще виплачується додатково одноразова виплата», – резюмував він.

Раніше заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов розповів, чи будуть збільшувати темпи мобілізації в Україні.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі