Мобілізація: оновлено список захворювань для придатних та непридатних

Документ
Поділитися
Мобілізація: оновлено список захворювань для придатних та непридатних © Bumble-Dee / depositphotos
В Україні оновили розклад хвороб.

Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Нещодавно у Міноборони затвердили наказ «Про затвердження Змін до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», у якому прописані нові категорії придатності до військової служби. Документ набуде чинності 4 травня.

Ступінь придатності до військової служби: що змінилося

У документі визначена процедура проведення військово-лікарської комісії (ВЛК), а також вказані нові ступені придатності до військової служби, служби у військовому резерві:

  • Придатні
  • Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
  • Непридатні до військової служби з переоглядом через шість місяців
  • Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
  • Тимчасово непридатні. Потребують лікування
  • Тимчасово непридатні. Потребують лікування, відпустки, звільнення від виконання службових обов’язків

Зі ступенів придатності виключено поняття "обмежено придатний". Особи, які мають такий ступінь, мають пройти ВЛК.

Відповідно до нового документу, військовозобов’язаних українців, які мають онкологічні захворюваннями у стадії ремісії, можуть визнати придатними для мобілізації. 

Повний розклад хвороб можна переглянути нижче.

 

Скасування статусу "обмежено придатний" до військової служби в Україні — неоднозначне рішення, яке замість подолання проблем може створити нові. Немає жодних сумнівів у тому, що розклад хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, потребує кардинального оновлення. Але намір поділити всіх військовозобов’язаних тільки на придатних і непридатних без якогось проміжного статусу суперечить світовій практиці. А також потенційно може навіть збільшити на фронті кількість військовослужбовців, які мають проблеми зі здоров’ям. Детальніше про це читайте у статті журналіста, аналітика, піар-технолога Петра Герасименка "В Україні скасували обмежену придатність. Що далі буде" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі