Мобілізація в Україні: чи можуть призвати особу з легкими розладами психіки

Поділитися
Мобілізація в Україні: чи можуть призвати особу з легкими розладами психіки © freepik/freepik
Роз'яснення дали експерти.

Через повномасштабне вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки. Всі військовозобов'язані мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). Раніше у Міноборони затвердили новий Розклад хвороб, за яким оцінюється придатність до військової служби та впорядкувало проходження служби обмежено придатними.

Юристка КНП "Консультативно-діагностичний центр" Деснянського району Тетяна Шевченко та голова ВЛК Деснянського району Юрій Менджерес розповіли ТСН.ua, чи можуть мобілізувати осіб з легкими психічними розладами.

Фахівці зазначили, що відповідно до розкладу хвороб, в залежності від статті, особа може визнаватися обмежено придатною, непридатною або такою, що потребує лікування. В залежності від того, яка саме психічна хвороба у людини – ВЛК буде приймати відповідне рішення, після проходження особою медичного обстеження.

Шевченко зазначила, що це може бути деменція, шизофренія або якісь інші депресивні стани – все залежить від того, з якою хворобою прийшов військовозобов’язаний.

«У будь-якому випадку, кожне захворювання визначається індивідуально, після проведення детального медичного огляду пацієнта. Тому дати чітку відповідь – зможуть вони нести службу, чи ні, відповісти одразу неможливо. Все залежить від того, на що саме страждає людина і що буде виявлено після обстеження. Люди можуть страждати психологічними розладами з дитинства, або, наприклад, набути це захворювання вже у дорослому віці. Все це мають з’ясовувати фахівці. Крім цього, ВЛК у своїй роботі керується наказом МОЗ №402 від 14.08.2008 та наказом Міністерства оборони України № 490 від 18.08.2023», – наголосила вона.

Голова ВЛК Деснянського району пояснив, що коли людині ставлять діагноз – той, чи інший психічний розлад, і визначають ступінь придатності до військової служби, то у висновку комісія пише, що особа придатна або непридатна проходити службу у певних видах військових формувань.

«Наприклад, може бути виключення, що військовозобов’язаний не може проходити службу у десантних військах або у ВМС. Це обов’язково вказується у рішенні ВЛК – така людина не може проходити службу в таких-то родах військ. І вже на підставі цього висновку, коли людина пройшла ВЛК, військкомат на основі цього рішення вирішує до якої саме частини направляти мобілізованого для проходження служби», – зауважив Менджерес.

Він додав, що з легким психічним захворюванням людина може проходити службу, наприклад, у тилу – займаючись паперовою роботою, або знаходитися поруч з зоною бойових дій – ремонтуючи техніку.

«Але при цьому не приймати участь безпосередньо у бойових діях», – резюмував він.

Раніше юрист Андрій Топчій розповів, чи є придатною до мобілізації особа, що має гіпертонічну хворобу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі