Юрист кримінальної практики LCF Law Group Максим Бехало розповів, що екстрадиція - процедура видачі людини державі, яка розшукує її для притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку. В матеріалі "Чи поверне Україна ухилянтів з-за кордону: чітка юридична відповідь" він пояснив, що тривати цей процес може не один рік.
Екстрадиція, за словами Бехала, складається з чотирьох етапів:
- офіційне звернення до запитуваної держави щодо встановлення місця перебування особи, яку необхідно видати, та власне видача такої особи;
- перевірка обставин, що можуть перешкоджати видачі;
- ухвалення рішення щодо запиту;
- фактична передача такої особи під юрисдикцію запитуючої держави.
"Перевірку обставин, що перешкоджають видачі та ухваленню рішення щодо запиту, здійснює компетентний орган країни — зазвичай це Міністерство юстиції, - продовжив експерт, - але може бути й інший державний орган, усе залежить від законодавства відповідної країни".
Нагадаємо, нещодавно голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що тих чоловіків, які виїхали за кордон з допомогою підроблених довідок про "непридатність" до мобілізації, можуть екстрадувати до України і покарати. Щоправда, згодом міністр юстиції Денис Малюська визнав, що цей процес є доволі складним. За його словами, перш за все фахівці зосередяться на поверненні людей, причетних до значної корупції.