У квітні 2017 Міжнародний суд ООН ухвалив рішення задовольнити клопотання України і ввести тимчасові заходи для захисту національних меншин у Криму. Він зобов'язав Росію, по-перше, утриматися від обмежень стосовно кримських татар на представництво власних інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу. По-друге, забезпечити ведення навчання українською мовою. Оскільки росіяни проігнорували це рішення суду, у квітні Київ звернувся до МС ООН з проханням дати роз'яснення свого розпорядження про відновлення діяльності Меджлісу. В кінці травня судовий орган звернувся до Росії з вимогою надати йому інформацію про виконання цього пункту тимчасових заходів.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко.
За словами заступника міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції, агента України Олени Зеркаль, ці процедурні кроки дадуть МС ООН можливість оцінити реальний стан справ.
"Розгляд справи "Україна проти Росії" обіцяє бути довгим: основні баталії цієї російсько-української війни на юридичному фронті ще попереду. Однак в кінці цього судового процесу (на що ми, українці, дуже сподіваємося) Російську Федерацію буде очікувати політична і фінансова розплата за розв'язання війни та окупацію української території", - підкреслює оглядач.
Докладніше про передачу меморандуму по справі "Україна проти Росії" читайте у матеріалі Володимира Кравченка "У Гаагу доправили аргументи і факти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".