Міжнародний медичний іспит заважає вишам, що заробляють на хабарях — оглядач

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Міжнародний медичний іспит заважає вишам, що заробляють на хабарях — оглядач
Жаль, що медичне ЗНО опинилося в центрі скандалів, але це було очікувано, ─ так само важко пробивалося колись ЗНО при вступі.

Як не дивно, міжнародний іспит заважає вишам, які завдяки IFOM мали б отримати стимул до розвитку, а насправді звикли жити в тихому болоті. Бо тепер до них прийдуть студенти і скажуть: "Навчіть нас". Заважає іспит тим, кого влаштовує хабарництво, хто заробляє на відверто слабких контрактниках-годувальниках. Тим, хто боїться, що результати міжнародного тестування покажуть реальну якість освіти.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Оксана Онищенко. За її словами, хоча офіційно вважається, що протестують проти IFOM лише студенти, є підозра, що за їхніми спинами маячать інші силуети.

"Страх студентів перед міжнародним іспитом можна зрозуміти, адже частина їх сумлінно навчалася за програмами й вимогами свого вишу, і не їхня вина, коли щось не відповідає міжнародним стандартам. Але питання "Чому ми не готові?" студенти мали б ставити насамперед керівництву своїх університетів, а не міністерству, - зазначає оглядач. - Невигідний IFOM і тим, хто будує бізнес на іноземних студентах. Будьмо відвертими, ─ здебільшого іноземці їдуть в Україну по дешеву освіту та диплом. Принизливо, але факт. І на цьому будують бізнес фірми, які "супроводжують" іноземців в українських вишах".

"Іспит IFOM ─ не американський, а міжнародний, він позбавлений національних ознак, ─ пояснює Олександр Лінчевський, заступник міністра охорони здоров'я. ─ У тестах ідеться не про протоколи лікування, а про наукові медичні знання, котрі є міжнародними за своєю природою. Немає української чи американської анатомії".

"Взагалі, був саботаж на рівні вишів. Були випадки недопуску студентів в аудиторії з комп'ютерами, їм вимикали електрику, декани деяких вишів давали розпорядження не підписувати необхідні документи і всіляко залякували студентів.", ─ каже Едуард Рубін, в.о. директора Центру тестування при МОЗ. І обіцяє, що для студентів, котрі не змогли скласти іспит не з власної вини, найближчими ж днями створять умови для проходження тестування.

Детальніше про проблеми з IFOM читайте в статті Оксани Онищенко "Не забирайте у нас життя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі