31 січня Міжнародний суд ООН виніс рішення у справі за позовом України проти Російської Федерації щодо порушення останньою Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Суд відхилив більшу частину звинувачень з боку України й відмовився призначити відшкодування, але визнав (13 голосів проти двох), що Росія «у спосіб, у який вона впровадила свою освітню систему в Криму після 2014 року щодо шкільної освіти українською мовою, порушила свої зобов'язання» за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (відбулося зниження рівня навчання українською мовою на 80% у перший рік окупації Криму).
Україна посилалася на те, що Російська Федерація здійснювала кампанію расової дискримінації, позбавляючи кримських татар та етнічних українців у Криму їхніх політичних, громадянських та Криму їхніх політичних, громадянських, економічних, соціальних і культурних прав. Україна звернулася до Суду з проханням винести рішення та визнати, що Російська Федерація порушила свої зобов'язання за Конвенцією, має виконати ці зобов'язання та відшкодувати шкоду, заподіяну Україні.
Десятьма голосами проти п'яти суд відхилив всі інші подання України щодо порушення Росією Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації. Одинадцятьма голосами проти чотирьох суд постановив, що РФ, зберігаючи обмеження щодо Меджлісу, порушила своє зобов'язання за Наказом суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи.
Детальніше про позов України проти РФ щодо порушення двох Конвенцій ООН – щодо боротьби з фінансуванням тероризму та щодо ліквідації всіх форм расової дискримінації – читайте у статті Володимира Кравченка «Перемога права над силою» на ZN.UA.