Міжнародні експерти відсіяли ще 15 кандидатів до Вищого антикорупційного суду

Поділитися
Міжнародні експерти відсіяли ще 15 кандидатів до Вищого антикорупційного суду Громадська рада міжнародних експертів засумнівалася в доброчесності кандидатів у судді ВАКСУ © pixabay.com
Експертів насторожили джерела походження майна кандидатів, їх судові рішення і поведінку.

Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ) проголосував за ветування ще 15 кандидатів у судді Вищого антикорупційного суду України (ВАКСУ), повідомляє Transparency International Ukraine.

У п'ятницю, 11 січня, відбулося четверте засідання Громадської ради, на якому експерти вивчали довідки на суддів Руслана Бондарчука, Володимира Воронька, Романа Головатого, Мар'яна Головчака, Вікторію Жовноватюк (Кицюк), Юрія Крутія, Андрія Сало, Андрія Яковенка, екс-суддів Олесю Ковтуненко й Олександра Сингаївського, адвокатів Тетяну Круценко, Анну Надточыэву і Сергія Федяєва, а також наукових співробітників Олександра Івасіна та Юрія Юркевича.

Члени Ради одноголосно підтримали спільну з Вищою кваліфікаційною комісією суддів (ВККС) цих 15 кандидатур.

Як повідомляє TI Ukraine, у експертів виникли питання щодо походження майна або відсутності прав власності на активи, неоднозначних судових рішень та етичності поведінки згаданих кандидатів. Крім того, деякі з них вчасно не надали відповіді на запитання експертів.

Все з міжнародні експерти виявили вже 47 сумнівних кандидатів у судді ВАКСУ.

На 18 січня заплановано спільне засідання ГРМЕ і ВККС. Для того, щоб кандидат продовжив участь в конкурсі, його має підтримати більшість членів ВККС і ОСМЭ, або 12 осіб, у тому числі, як мінімум, троє міжнародних експертів.

Зазначимо, що наприкінці грудня Вища кваліфікаційна комісія суддів опублікувала список кандидатів до Вищого антикорупційного суду, які успішно склали іспити. Тепер Громадська рада міжнародних експертів має 30 днів, до 26 січня, для ветування сумнівних кандидатів. Переможців конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду та Вищого апеляційного антикорупційного суду обиратимуть з тих, хто пройде експертизу.

Також громадські організації Центр протидії корупції, Фонд DEJURE, Автомайдан та Transparency International Ukraine презентували список кандидатів, які, на їхню думку, не гідні того, щоб працювати у Вищому антикорупційному суді. До нього увійшли 55 з 113 кандидатів, які раніше успішно склали кваліфікаційні іспити.

Детальніше про найважливіші кроки для ефективної антикорупційної реформи читайте у статті Олександра Лємєнова "Антикорупційна система-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі