Мерія Хмельницького скасувала вивчення російської мови в школах

Поділитися
Мерія Хмельницького скасувала вивчення російської мови в школах У Хмельницокм скасували уроки російської мови у школах
У мерії пояснили, що рішення прийняли не самостійно, воно підтверджено відповідними заявами батьків школярів.

У школах Хмельницького за рішенням місцевої мерії скасували вивчення російської мови. Таке рішення прийняли у мерії на підставі, в тому числі, і заяв від батьків школярів.

"Підтверджую вам, що нашою позицією була відмова в загальноосвітніх навчальних закладах Хмельницького від вивчення російської. Дійсно, це була позиція міського голови, але ми це зробили, коли було бажання на те батьків, і коли вони підтвердили це відповідними заявами", - пояснив директор департаменту освіти Хмельницького Роман Миколаів, пише "Українська правда".

До міськради з цього приводу надійшло близько 20 колективних звернень від батьків і громадських об'єднань, зазначив керівник департаменту.

Він також повідомив, що вчителів російської мови не звільнять – вони будуть викладати світову літературу. За словами чиновника, російську мову можуть повернути в школи на вимогу батьків, але за деяких умов. Це стосується й інших мов нацменшин.

"І не тільки російської (можна ввести як предмет у школах ред). Можливо, хтось захоче вивчати ромську, угорську, то вони можуть писати таке звернення. І за наявності відповідних кадрів та не менше 12 заяв від учнів, ці заяви будуть задоволені. В принципі, у нас є факультативи з російської мови. Хоча ми вважаємо, що і з ними треба закінчувати ", - сказав Миколаів.

Миколаів також висловив особисту думку про те, що скасування російської мови не обмежує права учнів, а навпаки, допомагає державі Україна утвердитися і уникнути розхитування, яке відбувається саме завдяки російській мові".

"Не винна сама мова як явище. Вона всесвітня літературна. Але винні ті люди, які використовують її як інструмент. Ми боремося не проти мови, а проти інструменту, завдяки якому почалася війна. Тим більше Хмельницький повністю україномовний", - сказав начальник департаменту освіти Хмельницького.

Він впевнений, що діти зможуть читати російських класиків в оригіналі, тому що "телебачення і радіо у нас суцільно російськомовні".

Всього в Хмельницькому 41 школа.

Як повідомлялося раніше, 28 вересня набув чинності новий закон України "Про освіту".

Він передбачає переведення середньої школи на 12-річну систему освіти, а також підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до трьох мінімальних зарплат протягом 2018-2023 років.

Згідно із законом, повинна зрости роль державної мови в системі освіти.

Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року, дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін. Для дітей, які зараз навчаються на мовах нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти отримуватимуть середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

Детальніше про новий закон "Про освіту" читайте в інтерв'ю міністра освіти Лілії Гриневич у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі