"Коли тільки був прийнятий закон про пенсійне забезпечення, у нас були деякі побоювання щодо достатності стимулів для людей, які б спонукали їх довше працювати, але зараз ми бачимо, що ви вийшли на правильний шлях", - процитували у відомстві Ронома ван Родена.
У відомстві зазначили, що в цілому оцінка місії говорить про те, що реформа дає очікувані й раніше обговорювані результати.
"Міністр Андрій Рева повідомив, що було багато дискусій і робота над його (законопроект про пенсійне забезпечення військовослужбовців – ред.) вдосконаленням з подальшим прийняттям триває", - додали в прес-службі.
Нагадаємо, пенсійна реформа набула чинності з 1 жовтня 2017 року.
Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій шляхом перерахунку з 1 жовтня 2017 року з використанням єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році на суму 3764,4 гривні з коефіцієнтом вартості року страхового стажу в розмірі 1 (на даний момент – 1,35).
Закон також передбачає збільшення максимальної суми, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ) до 15 мінімальних заробітних плат (на даний момент - 48 тисяч гривень). При цьому розмір ставки ЄСВ змінюватися не буде.
Планується також відновити з 1 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.
Детальніше про соціальні наслідки пенсійної реформи Володимира Гройсмана читайте в матеріалі "Соціальні реформи уряду – ризики або користь?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".