Місцезнаходження заарештованих кримських татар невідомо — журналіст

Поділитися
Місцезнаходження заарештованих кримських татар невідомо — журналіст Адвокатам сказали, що кримських татар немає в СІЗО © Крымская солидарность/Facebook
Адвокати бояться, що їх вивезли до Москви.

Адвокати 23 кримських татар, яких "суд" окупованого Сімферополя незаконно заарештував нібито через причетність до організації "Хізб ут-Тахрір", бояться, що їх підзахисних вивезли до Москви, повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook. На даний момент місцезнаходження кримськотатарських активістів невідомо.

"Місцезнаходження всіх заарештованих за останні два дні 23 кримських татар на даний момент невідомо. Адвокатам, які намагалися відвідати своїх підзахисних в ІТТ, кажуть, що їх там немає. Активістам, які намагалися передати передачі в СІЗО, кажуть так само. Керівник слідчої групи Сергій Махнєв, за наявною інформацією виїхав до Москви ", - написав Наумлюк.

Він додав, що документи щодо відповідної справи підписані не в анексованому Криму. Їх підписав перший заступник слідчого управління ФСБ РФ, генерал-лейтенантом Пєтухов В.В.

"Захист побоюється, що всіх заарештованих кримських татар вивезли до Москви", - повідомив Наумлюк.

Нагадаємо, близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".

Російські силовики затримали 20 кримських татар, переважно активістів, цивільних діячів, блогерів і журналістів. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Усіх затриманих заарештували до 15 травня. Їм інкримінують створення терористичної організації і участь в ній.

Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу ​​України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.

Міністерство закордонних справ України рішуче засудило масові обшуки й затримання кримських татар в анексованому Криму та закликало міжнародне співтовариство відреагувати на них. Позицію України підтримав Європейський Союз.

Україна також повідомила ООН і ПАРЄ про новий виток репресії на окупованому півострові.

Тим часом Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі