У Європейському союзі відреагували на сьогоднішні обшуки за місцем проживання кримських татар й масові затримання в окупованому Криму. На брифінгу представниця глави дипломатії ЄС Майя Коцьянчич нагадала заяву Федеріки Могеріні з нагоди п'ятиріччя анексії українського півострова.
"Вона вказала на ситуацію з правами людини на Кримському півострові. Її послання дуже ясне. Ситуація помітно погіршилася. Основоположні свободи обмежені: свобода вираження, релігії, свобода організацій, проведення мирних зібрань. Права татар порушені серйозним чином, зокрема, через закриття татарських ЗМІ , заборону діяльності Меджлісу і ув'язнення деяких татарських лідерів", - сказала Коцьянчич.
Чиновниця також послалася на доповідь верховного комісара ООН з прав людини про те, що "татари непропорційно піддаються рейдам поліції" й часто "переслідуються в рамках юридичних процедур з боротьби проти тероризму, які не дотримуються прав людини".
Представниця Могеріні додала, що ООН і Євросоюз заявляють про необхідність припинити нелегальні обшуки в будинках кримських татар і сприяти свободі вираження, свободі зібрань, свободі релігії тощо.
"Обов'язково повинна бути детальна інформація про тих осіб, які перебувають в ув'язненні. Необхідно знати, де вони є, і що з ними відбувається", - підкреслила Коцьянчич.
Російські силовики вранці у середу, 27 березня, прийшли з обшуками до будинків 24 кримських татар в анексованому Криму. За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, до управління ФСБ забрали 19 кримських татар. МЗС України закликало міжнародне співтовариство відреагувати на масові затримання в Криму, посиливши тиск на Росію.
Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".