"Нам не потрібні миротворці ООН в Донбасі, щоб закінчити цей конфлікт. Те, що нам потрібно - це щоб Володимир Путін забрав тисячі своїх солдатів і танків геть. Це все. І нам не потрібні миротворці ООН, щоб про це вести переговори", - сказав американський політик.
За його словами, варто бути "з поганими хлопцями жорстким, а з хорошими - хорошим". Тому, на думку Херда, США повинні передати оборону зброю Україні. І Конгрес підтримує такий крок вже давно.
"Не так багато питань, щодо яких всі конгресмени одностайні. І Україна - одне зних", - сказав Херд.
Він додав, що важливо, що Україна проводила реформи, ставала економічно сильнішою і збудувала стійку демократію. Але Захід також повинен подумати над тим, що він може зробити для України.
У свою чергу, екс-прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер зауважив, що на пропозицію Росії щодо миротворців треба дивитися тверезо. Варто розуміти, що вона означає. Чи це прояв бажання Москви домовлятися про мир, чи просто черговий маневр.
Подібну позицію на саміті YES вчора висловив і екс-Держсекретар США Джон Керрі. Він зауважив, що у випадку пропозиції РФ щодо миротворців в Донбасі треба переконатися, що це не пастка.